Імами-капелани виступили на захист бійців батальйону ім. шейха Мансура

Імами-капелани виступили на захист бійців батальйону ім. шейха Мансура - фото 1
Інформація про внесення до санкційного списку РНБО бійців батальйону ім. шейха Мансура, що боронили Україну від агресії РФ та керованих нею найманців «ЛНР/ДНР», неабияк збурила суспільство.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

Найогидніше в ситуації — те, що санкції передбачають серед іншого й видачу захисників України ворогові, а це загрожує їм не просто позбавленням волі в РФ, а фізичним знищенням.

Ситуація потребує невідкладного реагування, адже, як сказано у відкритому зверненні імамів-капеланів Військового капеланства мусульман України, відсутність хоч якихось пояснень щодо причин такого ставлення до захисників держави кидає тінь на всіх захисників: добровольців, волонтерів, воїнів, — каже голова Управління військового капеланства мусульман України Мурад Путилін.

«Багато було вже сказано на захист наших братів із батальйону шейха Мансура. Ми, імами-капелани, були разом з нашими братами з цього батальйону на передовій, бачили їхню самовідданість у роботі проти ворога. Ці хлопці лишили свої оселі, свої сім’ї, своє майно в Європі та приїхали сюди для того, щоб стати на захист людей України від російського агресора. Ми засуджуємо замовчування владою [причин] санкцій, накладених на братів із цього батальйону. Тож ви або поясніть щодо цих санкцій, або ви їх зніміть. Це кидає тінь на всю боротьбу воїнів, волонтерів, добровольців — захисників України», — заявив пан Мурад у відеозверненні від імені УВКМУ.

Про безпідставність внесення бійців батальйону шейха Мансура до санкційних списків заявляє й імам-капелан Євген Глущенко:

«Україна — це держава людей, які вже сьомий рік спільними зусиллями йдуть від минулого, від Радянського Союзу до майбутнього — до країни вільної, демократичної за європейським зразком, з її правами, з її обов’язками для людей, що живуть у ній. Ми засуджуємо будь-які безпідставні звинувачення на адресу наших братів із батальйону шейха Мансура та інших людей, яких безпідставно звинуватили, на яких накладено санкції. На жаль, це не перша безпідставна справа за останній час, але ми все-таки сподіваємося, що це хоча й велика, але помилка, яку можна виправити, і що влада України змінить статус цих людей і зніме санкції з них».

Звертаючись до представників влади, до структур та осіб, що мають стосунок до формування санкційних списків, очільник Військового капеланства мусульман України наголошує, що причетні особи повинні відповісти на звернення та запитання, що надходять звідусюди:

«Ми віримо, що ви, як і ми, бажаєте жити у країні можливостей, у країні прав та обов’язків. Просимо якомога скоріше відреагувати на цю заяву й на ті меседжі, що надходять з різних місць, і відповісти».