"Його справді на служіння покликав Святий Дух", - владика Йосиф Мілян про Патріарха Святослава

28.03.2021, 20:23
Католики
"Його справді на служіння покликав Святий Дух", - владика Йосиф Мілян про Патріарха Святослава - фото 1
У промові на святковій Літургії з нагоди десятилітнього ювілею інтронізації Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, владика Йосиф Мілян говорив про успішне служіння молодого Глави УГКЦ.

"Сьогодні дякуємо Богові за того наймолодшого, але за того достойного, якого Бог вибрав. Дуже багато сьогодні є тлумачень, як так сталося, що наймолодший став Патріархом Української Греко-Католицької Церкви. І якби ви були на виборчому Синоді, то чули б від багатьох наших єпископів, які казали: нехай би тепер хтось сказав, що в нашій Церкві не діє і не є присутній Святий Дух. Є! І це свідчення, що всі повірили, що ця особа справді дасть собі раду», – сказав він.

«Мудрість, второпність, сила, відвага, та особлива енергія, – ось чим наповнює його душу і серце Святий Дух, аби він гідно виконав свою місію, своє завдання. Його справді покликав Святий Дух і сказав: іди до свого дому з Аргентини, іди до свого дому і служи всім, хто має коріння з цього дому», - промовив владика Йосиф.

Він додав, що "провадити корабель, коли на Дніпрі штиль, коли українське Чорне море спокійне, не страшно. Але коли на цьому морі пандемія, проблеми війни на Сході України, анексія Криму, гібридна війна в усіх проявах, тоді справді на цьому розбурханому морі давати собі раду, мати позицію у Всеукраїнській раді Церков, допильновувати свого статусу на вселенському рівні, дбати про науку, а найбільше дбати про духовне життя – не так легко».

«Ще і ще молимо Господа, – сказав владика Йосиф, – аби ваша, Блаженніший Святославе, молитва, ваша праця, ваше завзяття, ваша відвага вступити на розбурхане море української дійсності, йти самому й провадити свою Церкву до Господа, перед Його очі, щоби кожен, хто потребує, хто хоче рятунку, хто сподівається на його силу, почув: сину, відпускаються гріхи твої, кажу тобі, візьми своє ложе і йди до свого дому».

Наприкінці Літургії Глава Церкви подякував єпископам з усього світу, духовенству та вірним, які разом молилися онлайн цього дня.

«Дякую всім владикам нашого Синоду, які довірили мені відповідальну місію, що перевершує можливості людини. Дякую за довіру, за молитву і співпрацю, бо ми ніколи в історії Синоду не були єдиними, як тепер».