Католицькі єпископи закликали розробників вакцин дотримуватися моральних принципів

05.08.2020, 09:33
Світові
Члени Єпископської Конференції Англії та Уельсу опублікували заяву, у якій висвітлюють моральні аспекти цього питання та заохочують католиків дбати про захист уразливих верств суспільства.

Представники Єпископської Конференції Англії та Уельсу єпископ Пол Мейсон, відповідальний за охорону здоров’я, та єпископ Джон Шеррінґтон, відповідальний за питання захисту життя, 30 липня 2020 року оприлюднили заяву під назвою «Католицька позиція щодо вакцинації», в якій висвітлюють моральні аспекти цього питання та заохочують католиків дбати про захист уразливих верств суспільства.

Про це повідомляє Католицький оглядач.

Католицькі єпископи закликали розробників вакцин дотримуватися моральних принципів - фото 56494

 

«Католицька Церква, – пишуть автори заяви, – наполегливо підтримує вакцинацію і вважає що католики мають моральний обов’язок робити щеплення не лише заради власного здоров'я, але й задля солідарності з іншими, особливо найбільш уразливими».

В контексті того, що на глобальному рівні тривають дослідження та випробування ефективної вакцини проти COVID-19, автори заяви розглядають також питання розробки майбутніх вакцин та висловлюють сподівання на дотримання етичних принципів у розробці вакцини проти COVID-19.

Єпископи пояснюють, що Церква розрізняє неетичні розробки вакцин (що використовують тканини, отримані з абортованих плодів) в наші дні та використання історичних клітинних ліній, які були отримані з абортованих плодів у 1970-х роках. Вони ще раз підтверджують моральну позицію Церкви, яка виступає проти виготовлення вакцин із застосуванням такої тканини, і визнають страждання багатьох католиків, коли вони стоять перед вибором не робити щеплення своїй дитині або бути співучасником аборту.

Автори цитують «Примітку щодо питання вакцин в Італії» (2017), в якій зазначається, що «всі клінічно рекомендовані щеплення можуть бути використані з чистою сумлінням і що використання таких вакцин не означає співпраці з добровільним абортом».

Що стосується розробки майбутніх вакцин, то в липні 2019 року єпископ Джон Шеррінґтон написав листа до заступника Державного секретаря парламенту Великобританії з питань охорони здоров'я та першої допомоги, закликаючи уряд сприяти майбутньому виробництву вакцин із використанням матеріалів із клітин, що не належать людині, або людських клітин з етичним походженням.

Департамент охорони здоров'я та соціальної допомоги надіслав єпископові відповідь, запевняючи його, що у випадках, коли можна довести, що вакцини настільки ж ефективні й безпечні, як і оригінальна вакцина, виробники запровадили альтернативи диплоїдним клітинам людини. Однак, це не стосується вакцин проти краснухи, сказу або гепатиту А. «Будьте певні, – додав він, – що для виготовлення цих вакцин не буде використовуватися нова тканина людського плода. Більше того, Департаменту не відомі ніякі нові вакцини, які виробляються з використанням диплоїдних клітин людини».