Католики Польщі вшанують жертв Голодомору в Україні

Католики Польщі вшанують жертв Голодомору в Україні - фото 1
Голова Конференції єпископату Польщі просить про молитву з нагоди 90-х роковин Голодомору в Україні, які припадають на 26 листопада цього року (остання субота листопада). Церква в Польщі вшановуватие цю сумну річницю 25 листопада, у п’ятницю, яка є днем посту в Католицькій Церкві.

Архиєпископ Гондецький також закликав додати цей намір до Молитви вірних під час Святої Меси у неділю, 27 листопада 2022 р. Про це повідомляє CREDO.

«У контексті російської агресії, яка триває проти України, Церква в Польщі прагне різними способами висловити солідарність з українським народом», — написав архиєпископ Гондецький у листі до єпископів.

Він повідомив, що у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору в Україні 25 листопада у Варшаві, о 19:30, в храмі св. Варвари за участю Посольства України в Польщі та Спільноти святого Егідія відбудеться екуменічна молитва пам’яті.

«Ми хочемо молитися за справедливий мир в Україні та вшановувати пам’ять жертв російських злочинів», — наголосив архиєпископ Гондецький.

Інформацію про річницю Голодомору вірним повідомлено в неділю 20 листопада, під час парафіяльних оголошень у храмах. Наступної неділі, 27 листопада, буде додано відповідний заклик до Молитви вірних, пропозицію якої надіслано до парафій.

Голодомор в Україні — один із найжорстокіших злочинів радянської влади. Кульмінація цього злочину припала на 1932-1933 роки. Геноцид, здійснений Росією, забрав життя — за різними оцінками — від 3 до 10 мільйонів людей, у тому числі поляків.