• Головна
  • Новини
  • Керівники християнських Церков півдня України закликали співвітчизників – пробудіться!...

Керівники християнських Церков півдня України закликали співвітчизників – пробудіться!

27.01.2014, 12:44
Керівники християнських Церков півдня України закликали співвітчизників – пробудіться! - фото 1
Священнослужителі християнських церков Одеси, які зібралися 25 січня 2014 на спільну молитву за єдність християнського світу і за мир у нашій Батьківщині, звернулися до всіх громадян України – пробудіться!

пробудитись.jpgСвященнослужителі християнських церков Одеси, які зібралися 25 січня 2014 на спільну молитву за єдність християнського світу і за мир у нашій Батьківщині, звернулися до всіх громадян України з закликом – пробудіться!

«Ніхто не принесе нам щастя на блюдечці: ні зі Сходу, ні з Заходу! Ми самі відповідаємо за себе! Не залишайтеся осторонь процесів, що відбуваються в країні. Не перебувайте в духовній сліпоті та ілюзії. Будьте не об'єктами, а суб'єктами історії, що твориться», – закликає українців духовенство.

«Сьогодні всі ми є учасниками – не свідками , а співучасниками! – трагічних подій, що охопили нашу країну. Багато співвітчизників - у тому числі і наші парафіяни - наївно вважають, що все, що відбувається в країні, не має до них ніякого відношення. Це – велика помилка! Ми всі відповідаємо один за одного.

Це кожен з нас зробив свій внесок у ту дестабілізацію, яка охопила наше суспільство. У Писанні є поняття «міра беззаконня», переповнивши яку можна викликати гнів Господній. Міра переповнюється, коли чиновники не гребують хабарами, коли судді виносять неправосудні рішення, коли кожен з нас чинить не по совісті, але по користі. Коли вища влада створює умови для процвітання подібної системи в країні. Міра переповнюється , коли політики на догоду своїм інтересам розгойдують стабільність у суспільстві.

Сьогодні ми закликаємо усіх співвітчизників – пробудіться! Ніхто не принесе нам щастя на блюдечці: ні зі Сходу, ні з Заходу! Ми самі відповідаємо за себе! Не залишайтеся осторонь процесів, що відбуваються в країні. Не перебувайте в духовній сліпоті та ілюзії. Будьте не об'єктами, а суб'єктами історії, що твориться! Поки ми не діяли, води потопу підійшли до порогу нашого будинку… Поки ви спите, стихія накриє і поглине вас! Прокиньтеся!

Особливим чином ми закликаємо місцеві еліти – політичні, культурні, інтелектуальні, громадські: не розгойдуйте човен, в якому сидите. Не думайте, що нинішнє протистояння – безтурботні політичні ігри. Що хвиля не накриє вас. Що вона пройде повз ваш будинок або ви встигнете втекти. Не мине і не втечете. Вона знесе всіх нас, якщо ми не протягнемо один одному руку взаємодопомоги, якщо ми не будемо готові змінити правила нашого життя – приватного і суспільного - згідно з Божими законами.

Недоторканність людського життя, готовність домовлятися і йти на взаємні поступки, вміння сильного почути голос слабкого, турбота більшості про меншість, повага один до одного і відкритість до змін – ось, що повинно стати нашим керівництвом до дії в ці дні.

І усвідомлення – що ми одна сім'я і жити нам в єдиному домі Україні .

Так благословить Господь цей будинок і всіх, хто в ньому мешкає!» , – йдеться у зверненні.

Документ підписали:

Єпископ Броніслав (Бернацький), ординарій Одесько-Сімферопольської єпархії Римо-Католицької Церкви в Україні

Єпископ Василь (Івасюк ), екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви

Єпископ Марк, керуючий Одесько- Балтською єпархією Української Православної Церкви (Київський Патріархат)

Уланд Шпалінгер, єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні

Валерій Бабинін, голова Об'єднання Євангельських Реформатських церков України

Пастор Андрій Гамбург – керівник української міжцерковної групи « Примирення», член Міжнародної групи «Примирення Церков і народів Європи», настоятель кафедрального собору Апостола Павла в Одесі Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в Україні

Андрій Бакала – голова Духовної ради християн Одеси та Одеської області, голова ради Співдружності Церков «Одеська Євангельська Церква».