• Головна
  • Новини
  • Кіпрська Православна Церква визначилася з датою розгляду питання про визнання ПЦУ...

Кіпрська Православна Церква визначилася з датою розгляду питання про визнання ПЦУ

08.02.2019, 09:50
Кіпрська Православна Церква визначилася з датою розгляду питання про визнання ПЦУ - фото 1
7 лютого відбулось перше цьогорічне засідання Синоду Церкви Кіпру, передаєCerkvarium з посиланням на грецьку пресу. Серед іншого на порядку денному було й «українське питання».

7 лютого відбулось перше цьогорічне засідання Синоду Церкви Кіпру. Серед іншого на порядку денному було й «українське питання», інформує Cerkvarium.

КПЦ.jpg

Єрархи обмінялись думками стосовно визнання Православної Церкви України, однак остаточне рішення вирішили ухвалити під час наступного, позачергового засідання Синоду, яке відбудеться 18 лютого 2019 року.

Наразі Кіпрська Церква орієнтована виступити модератором між Константинополем та Москвою, щоби запобігати розколу у Православній Церкві.

За повідомленням грецьких ЗМІ, єрархи погодились, що «не можна заперечувати право 50 мільйонів українців мати автокефалію, у той час, як 800 тисяч кіпріотів мають свою Церкву». Найбільшою проблемою, з якою стикнулися кіпрські архиєреї, є значна фінансова допомога, яку деякі митрополії отримали від росіян.

Нагадаємо, що нещодавно очільник Церкви Кіпру заявив, що планує визнати митрополита Епіфанія. «Настане час, коли кир Епіфаній відвідає Кіпр і буде співслужити», – сказав архиєпископ Хризостом.