Колаборант із УПЦ МП заявив, що поховання в Ізюмі – це “звичайний цвинтар”

21 вересня, 14:40
Суспільство
Колаборант із УПЦ МП заявив, що поховання в Ізюмі – це “звичайний цвинтар” - фото 1
Піп УПЦ МП Геннадій Шкіль, який зараз перебуває на тимчасово окупованій Херсонщині у своєму Телеграм-каналі заявив, що закатовані люди в Ізюмі – «це не поховання жертв масових репресій», а звичайнісінький цвинтар. В УПЦ МП знову проігнорували ці вислови.

Про це повідомляє Релігійна правда.

«Я так розумію, що український ЦІПСО (Центр Інформаційно-психологічних операцій – ред.) вирішив просто розкопати кладовище, тим самим поглумившись над тілами померлих?» – пише Шкіль.

Служитель УПЦ МП також заперечує злочини рашистів, які спочатку до смерті катували людей в Ізюмі, а потім закопували. Натомість він каже, що в Ізюмі нібито були всі ознаки християнського поховання.

«Це була жінка, похована в труні, у неї був у руках хрестик, прохідна молитва, хустина і віночок на голові тощо. Тобто, з точки зору православного священика, жінку було поховано за всіма правилами православного поховання. Щось не схоже на поховання в Бабиному Яру, Биківні та ін. місцях поховань жертв масових репресій», – каже Шкіль.

УПЦ МП ніяк не відреагувала на заяви свого священнослужителя.

Додамо, настоятель храму УПЦ МП в м. Голій Пристані Геннадій Шкіль та його син Андрій святкували з окупантами в Херсоні “день перемоги”.

Раніше священник-колаборант, настоятель Серафимівського храму м. Гола Пристань Херсонської єпархії УПЦ МП Геннадій Шкіль виступив у Російському православному університеті святого Іоанна Богослова у Москві й розповів про “переслідування” УПЦ МП в Україні та “поступову нормалізацію життя” під окупацією.

Геннадій Шкіль у своєму Телеграм-каналі зробив репост запису російських пропагандистів, які закликають повторно обстріляти Вінниці.

Колаборант Геннадій Шкіль надіслав у військову комендатуру листа, у якому просить перевірити на лояльність до “нової влади” дванадцять священників, котрі належать до тієї ж конфесії – УПЦ МП.