Колишній "ватиканський банкір" вкрав ватиканської нерухомості на 60 мільйонів євро

23 січня, 10:23
Католики
Суд Держави Ватикан визначив для Анджело Калоя, колишнього директора Інституту релігійних справ  («ватиканського банку»), та його юриста Ґабріеле Льюццо, покарання у вигляді 8 років і 11 місяців ув’язнення за відмивання брудних грошей і розкрадання.

Син Ґабріеле Льюццо, Ламберто Льюццо, отримав 5 років і 2 місяці ув’язнення і штраф у розмірі 8 тисяч євро. Усі троє також мають досмертну заборону виконувати будь-які громадські функції.

Про це пише CREDO.

Також Суд Держави Ватикан розпорядився конфіскувати вже вилучені суми та зажадав виплати відшкодування на користь Інституту релігійних справ та SGIR (ватиканського бюро нерухомості) в розмірі 23 мільйонів євро.

81-річний Анджело Калоя керував IOR від 1989 по 2009 рік. Папа Бенедикт XVI усунув його з посади. Колишнього директора визнали винним у розкраданні близько 60 мільйонів євро у ватиканській нерухомості, що була «продана» його власним фірмам через складну мережу офшорних компаній та люксембурзьких фірм, після того як гроші обійшли пів-Європи. Те саме звинувачення висунуто 96-річному Ґабріеле Льюццо.

Ватикан зняв 32 мільйони євро з їхніх особистих рахунків і заморозив наступні 25 мільйонів в активах. Калоя пробував відговоритися тим, що гроші на його рахунках це спадок від тещі. Але на суді навіть не зміг згадати її імені.