• Головна
  • Новини
  • Константинополь може надати автокефалію без узгодження з Москвою, - Андрій Кураєв...

Константинополь може надати автокефалію без узгодження з Москвою, - Андрій Кураєв

22.11.2016, 15:53
Константинополь може надати автокефалію без узгодження з Москвою, - Андрій Кураєв - фото 1
У Константинополя було дві мрії: провести Всеправославний Собор і вирішити українське питання. Собор вже позаду, і тепер йому ніщо не заважає надати автокефалію Українській Церкви без оглядки на Москву.

257672695-(1).jpg-fff.jpgУ Константинополя було дві мрії: провести Всеправославний Собор і вирішити українське питання. Собор вже позаду, і тепер йому ніщо не заважає надати автокефалію Українській Церкви без оглядки на Москву.

Таку думку висловив протодиякон Андрій Кураєв в інтерв’ю виданню Настоящее время.

«Зараз у Константинополя руки розв'язані, може бути все, йде вже серія натяків звідти, зі Стамбула і т.д., від їх спікерів високих, що терміни оренди Києва Москвою минули. А з їх точки зору, це було саме так, тобто в оренду тимчасову управління Київською митрополією віддано Московському Патріарху в XVII столітті, а не назавжди. Тому тут можливо все, в будь-який день це може статися», - сказав він.

Протодиякон зауважив, що після проведення Всеправославного Собору Москва вже не може шантажувати Константинополь зривом цього проекту.

«Я вже давно, ще два роки тому говорив, що добре б Москві поквапитися і самій надати автокефалію Українській Церкві, тому що це останній шанс хоч щось, якісь свої інтереси прописати в цьому так званому томасі - документі про надання автокефалії. Це можна було б зробити. А так Константинополь цілком може дати автокефалію без узгодження з Москвою», - наголосив священнослужитель.

Місіонер Андрій Кураєв також попередив, що у разі появи в Україні канонічних структур, більшість єпископату, священиків та мирян покинуть Московський Патріархат.

«Але чого не повинно бути - не повинно бути, звичайно, у Москви ілюзій, що ті парафіяни і священики, які сьогодні в Московському Патріархаті, вони там і залишаться. Ні. Те, що ці священики і парафіяни там, це знак їх любові не до Патріарха Кирила і не до Москви, а знак їхньої любові до церковних канонів. Якщо з'явиться канонічний вихід з цієї ситуації і відхід від Москви, що не призведе до ізоляції в усьому православному світі, то я думаю, що більшість і єпископів, і духовенства, і народу з радістю цією можливістю скористається», - заявив протодиякон Кураєв.