Коронавірус вразив вже щонайменше 20 кардиналів: двох смертельно

25 вересня, 09:00
Світові
Коронавірус вразив вже щонайменше 20 кардиналів: двох смертельно - фото 1
Від початку пандемії 18 зі 122 кардиналів-виборців захворіли на коронавірус. Це означає, що хвороба вразила майже 15% кардиналів віком до 80 років, які відповідали би за вибори нового Папи у разі конклаву. Щонайменше двоє кардиналів, старших за 80 років, також постраждали від коронавірусу.

Про це інформує католийьбкий часопис CREDO.

Відповідно до загальної кількості членів Колегії кардиналів, що становить 219 осіб, хвороба вразила щонайменше 9% з них. На сьогоднішній день коронавірус забрав життя двох кардиналів. Один із них — бразильський кардинал Еусебіо Оскар Шейд, який помер 13 січня 2021 року. Йому було 88 років.

Кардинал Хорхе Уроза, єпископ-емерит Каракаса (Венесуела), був госпіталізований 27 серпня, за день до свого 79-річчя.

20 вересня архидієцезія Каракаса заявила, що він «перебуває під постійним і пильним наглядом лікаря», але у четвер, 23 вересня, він відійшов у вічність. Відомо, що кардинал Уроза встиг отримати першу дозу російської вакцини «Sputnik V».

Останній госпіталізований кардинал-виборець — Хосе Адвінкула, архмиєпископ Маніли (Філіппіни). 17 вересня він отримав позитивний тест на коронавірус, і його стан не викликає занепокоєння. Повідомляють, що він був вакцинований китайською вакциною «Sinovac».

Ще двоє кардиналів захворіли у серпні цього року. Це американський кардинал Раймонд Берк, про щеплення якого нічого не відомо, і кардинал Леопольдо Бренес, архиєпископ Манагуа (Нікарагуа). Обоє були вчасно госпіталізовані і зараз одужують вдома.

Раніше у квітні кардинал Челестіно Аос, архиєпископ Сантьяго (Чилі), також заявив, що отримав позитивний результат тесту на коронавірус, і звернувся до лікарні по допомогу.

За винятком перерахованих вище випадків, інші кардинали, як правило, заразилися коронавірусом ще до того як у їхніх країнах почалися кампанії з вакцинації. Першими захворіли кардинали Філіп Уедраоґо, архиєпископ Уаґадуґу (Буркіна-Фасо) та Анджело де Донатіс, генеральний вікарій Рима. Обидва отримали позитивний тест 30 березня 2020 року. Кардинал де Донатіс провів десять днів у римській клініці «Джемеллі».