Кремль відреагував на погрози муфтія Чечні

03 листопада, 10:18
Світові
Спікер Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи погрози муфтія Чечні Салах-Хаджі Межиєва на адресу французів у Росії, заявив про необхідність уникати дій, які можуть завдати шкоди іноземним громадянам на території РФ.

Про це 2 листопада повідомляє "Інтерфакс".

Пєсков підкреслив, що Росії потрібно гарантувати безпеку дипломатичних представництв інших країн, зокрема Франції.

За його словами, у Кремлі вважають неприпустимими погрози як іноземцям, так і російським громадянам.

В опублікованому 30 жовтня інтерв'ю російському виданню "Лента.ру" Межиєв заявив, що вважає ворогами всіх французів, які підтримують президента Франції Еммануеля Макрона, незалежно від того, де вони перебувають – у Франції чи у РФ.

Після вбивства професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін Самюеля Паті Макрон заявив про "ісламський сепаратизм". Він висловив думку, що "іслам переживає кризу в усьому світі". На церемонії прощання з Паті французький лідер сказав: "Ми продовжимо, учителю, ми будемо захищати свободу, якої ви так добре навчали, і ми звеличуватимемо принципи світської держави, ми не відмовимося від карикатур, від малюнків".

Слова Макрона розкритикували деякі лідери мусульманських країн, зокрема президент Туреччини Реджеп Ердоган. Глава Чечні Рамзан Кадиров назвав французького президента "натхненником тероризму".

Теги: #Москва