• Головна
  • Новини
  • Кремль використовує РПЦ як інструмент тиску на зовнішньому напрямку, — Предстоятель ПЦУ...

Кремль використовує РПЦ як інструмент тиску на зовнішньому напрямку, — Предстоятель ПЦУ

05 січня, 12:01
Кремль використовує РПЦ як інструмент тиску на зовнішньому напрямку, — Предстоятель ПЦУ - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній заявив, що Росія використовує Церкву як інструмент для тиску на зовнішньому напрямку.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній заявив, що Росія використовує Церкву як інструмент для тиску на зовнішньому напрямку.

Про це першоєрарх розповів у інтерв’ю Радіо Свобода, повідомляє Еспресо.

"РПЦ завжди діяла таким чином, як і російська держава. Ми зараз не говоримо суто про РПЦ, це є тиск з боку Російської Федерації, яка активно використовує Церкву як інструмент на зовнішньому напрямку. Тобто Церква діє разом з російською державою. Ми бачимо, як це відбувалося в Елладській Церкві, де єрархи цієї Церкви відкрито заявили під час засідання Архиєрейського Собору, що нам потрібно ухвалити відповідне рішення задля того, щоб цей тиск вже припинився. Вони відвідували, намагалися переконувати їх, тиснути на них і так далі. І тому зараз цей тиск відчувають і інші церкви", - сказав Митрополит Епіфаній.

Проте, за його словами, Олександрійський Патріарх вчинив по-іншому.

"Він побачив, як це відбувалося в Елладській Православній Церкві. Тому він спілкувався з архиєреями і відповідно оголосив це під час Богослужіння, пом’янувши моє ім’я в диптиху задля того, щоб запобігти в майбутньому маніпуляціям і тиску з боку Російської Церкви і російської держави", — зазначив Предстоткль ПЦУ Епіфаній.