Кримські колаборанти допомагають Кремлю впливати на свідомість мусульман Херсонщини

11 травня, 08:48
Суспільство
Кримські колаборанти допомагають Кремлю впливати на свідомість мусульман Херсонщини - фото 1
Для встановлення окупаційного режиму на Херсонщині та завоювання лояльності місцевих жителів Кремль активно використовує кримських колаборантів.

Про це повідомляє Іслам в Україні.

Так, для впливу на кримських татар, що живуть у Генічеському районі, окупанти застосовують практично весь «арсенал» підконтрольних їм персоналій. Вдаються навіть до використання селфі колаборантів, зроблених у мечетях, щоб продемонструвати нібито «свободу релігійних обрядів» на окупованих територіях і співпрацю місцевих мусульман із загарбниками.

За повідомленням сайту Асоціації реінтеграції Криму, російські пропагандисти ширять інформацію про проведення так званим радником голови Криму Ервіном Мусаєвим і «меценатом» Енвером Абдураїмовим колективного іфтару в мечеті селища Новоолексіївка, нібито спільно з місцевою громадою кримських татар.

Ервіна Мусаєва окупанти призначили директором кримської телекомпанії «Міллет», і від 2016 року він активно відпрацьовує повістку «процвітання кримських татар під сонцем Кремля». Асоціація реінтеграції Криму оприлюднювала дані про використання Мусаєва російськими спецслужбами на заходах ОБСЄ 2020 року.

"Те, що після двох місяців репресій на Херсонщині окупанти вирішили імітувати з залученням кримської агентури «свободу релігійних обрядів», не дивує. Як не дивує і те, що, за словами очевидців, і Мусаєв, і Абдураїмов прибули до Новоолексіївки винятково для фейкової «фотосесії» в мечеті «на фоні вірних» на дуже короткий час і не брали участи ні в релігійних церемоніях, ні у спілкуванні з місцевими кримськими татарами.

Такий «селфі-підхід» у релігійних питаннях здивував навіть ветеранів кримськотатарського руху, що бачили в житті багато різного від прихильників «русского мира» і від спецслужб, російських і радянських", - зазначає Іслам в Україні.

Водночас окупанти залучили муллу мечеті одного з сіл Херсонщини, що давно відомий украй проросійськими поглядами — пообіцяли йому «високе кар’єрне зростання» у Сімферополі.

Також стало відомо, що одіозний колаборант Сейтумер Німетуллаєв, фігурант низки кримінальних проваджень, намагався за допомогою чеченських найманців «узяти під контроль» аграрний бізнес Присивашшя, але загруз у конфліктах із бандитськими угрупованнями конкурентів.

Місцеві джерела повідомляють, що понад 50 кримських татар в області пройшли за останній місяць через викрадення, побиття й тортури російських військових і спецслужб.