Лідер "Хезболли" не виключає причетність Ізраїлю до вибуху у порту Бейрута

15.08.2020, 15:21
Світові
Лідер "Хезболли" не виключає причетність Ізраїлю до вибуху у порту Бейрута - фото 1
Лідер Ліванської шиїтської парамілітарної ісламістської організація і політичної партії “Хезболлах” шейх Хасан Насрулла не виключив, що Ізраїль може нести відповідальність за вибух в морському порту Бейрута.

З такою заявою він виступив в п’ятницю в телезверненні, переданому телеканалом Al Mayadeen, зазначає УНН.

“Зараз ми будемо терпляче чекати результатів офіційного ліванського розслідування, але якщо буде встановлено, що за цією диверсією стоїть Ізраїль, то він заплатить ціну”, — попередив він. За його словами, “ніщо не зможе стримати „Хезболлах“ від відповіді, враховуючи масштаби трагедії”.

Як сказав Насрулла, у шиїтської партії немає своєї версії про причини вибуху, оскільки вона не бере участі в розслідуванні. “Це може бути трагічний інцидент через злочинну недбалість або акт саботажу, спрямований проти ліванської держави”, — зазначив він.

Шиїтської політик попередив, що підключення експертів американського ФБР до розслідування вибуху “має на меті не допустити висунення звинувачень на адресу Ізраїлю”.

У четвер заступник держсекретаря США Девід Хейл, який прибув до Бейрута, повідомив, що ФБР приєднається до ліванських і міжнародних експертів з метою встановлення всіх обставин трагедії, що сталася.

Додамо, що в результаті руйнівного вибуху в порту Бейрута загинуло за різними оцінками від 171 до понад 220 осіб.