• Головна
  • Новини
  • Лукашенко хотів би, щоби Папа Франциск зустрівся із Патріархом Кирилом у Мінську...

Лукашенко хотів би, щоби Папа Франциск зустрівся із Патріархом Кирилом у Мінську

23.05.2016, 09:46
Президент Білорусі Олександр Лукашенко і Папа Римський Франциск 21 травня під час зустрічі в Апостольському палаці у Ватикані обговорили розвиток відносин Білорусі з Римо-Католицькою Церквою.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко і Папа Римський Франциск 21 травня під час зустрічі в Апостольському палаці у Ватикані обговорили розвиток відносин Білорусі з Римо-Католицькою Церквою. Про це повідомляє сайт Грушевського, 5.

Як наголошується в повідомленні, більшу частину часу Лукашенко і Папа Римський спілкувалися в форматі «один на один», і спілкування проходило «в дуже теплій і дружній атмосфері». Папа Франциск подарував Олександру Лукашенко художнє зображення оливкового дерева, яке є символом миру і особливо підкреслив ту мирну місію, яку взяла на себе Білорусь. «Мінськ може бути місцем світу», - сказав Папа.

Після аудієнції у Папи Римського відбулася зустріч Олександра Лукашенка з Державним секретарем Ватикану П'єтро Паролін. Разом вони також оглянули виставку "Іконопис Білорусі XVII-XXI століть з колекції Національного художнього музею Республіки Білорусь". Олександр Лукашенко висловив упевненість, що це тільки перший значний крок у розвитку музейної співпраці між Білоруссю і Ватиканом і за цією виставкою підуть багато інших цікавих і масштабні проекти.

На завершення зустрічі Лукашенко тепло попрощалися і білоруський президент запросив понтифіка здійснити візит до Білорусі.

"Приїжджайте до нас. Ви отримаєте стільки сил і здоров'я, скільки ні в одній точці світу », - сказав Лукашенко.

У коментарі журналістам Лукашенко зазначив, що «це була в тому числі особиста зустріч і вона пройшла дуже добре, краще не буває».

«Ми близькі з ним ідеологічно, у нас однакові принципи і погляди на світоустрій, розвиток. Ті принципи, яких я дотримуюсь як президент, повністю збігаються з тими принципами, яких дотримується Папа Франциск », - заявив Лукашенко.

«Я висловив думку, що Понтифіку пора приїхати в Білорусь і разом з нашим Патріархом зустрітися з нашими жителями. Упевнений, що там буде не один мільйон чоловік ... », - сказав Лукашенко.

Також Олександр Лукашенко впевнений, що така зустріч Папи Римського і Патріарха Російської Православної Церкви могла б сприяти мирному процесу в Україні. "В даному випадку я запросив їх до Білорусі. Запросили б священнослужителів - європейських, українських, російських, наших. Сіли б, поговорили, а потім всі разом перед мільйонами прочан помолилися б заради миру. Хороша була б ініціатива в розвиток мінських домовленостей", - сказав білоруський лідер.