"Маленьким янголам, які ніколи не стануть дорослими": у Харкові відкрили пам'ятник дітям - жертвам війни

05 червня, 11:02
Суспільство
"Маленьким янголам, які ніколи не стануть дорослими": у Харкові відкрили пам'ятник дітям - жертвам війни - фото 1
4 червня відзначається Міжнародний день дітей - безневинних жертв агресії, заснований Генеральною Асамблеєю ООН. Україна долучилася до нього у 2021 році. Вже з 2022-го Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули через збройну агресію РФ.

У центрі Харкова в неділю, 4 червня, відкрили пам'ятник дітям Харківщини, які стали жертвами російської агресії. За останні 15 місяців росіяни вбили 76 дітей в регіоні, наймолодшій з них було всього 5 місяців.

Скульптором композиції став Михайло Ятченко. Головна ідея - збереження пам'яті про загиблих від російської агресії дітей. Про це йдеться на сайті президента.

Монумент складається зі скульптур хлопчика та дівчинки, які злітають над гранітною брилою, що уособлює вибух. Фігури дітей в образі ангелів з обгорілими крилами заввишки близько 160-170 сантиметрів кожна. Брила виконана з двох суцільних блоків натурального каменю лабрадориту з українського родовища. Загальна висота всієї композиції – близько 5 метрів.

Пам'ятник, як символ невідворотного покарання за жахливі злочини окупантів, має вшановувати безневинних дітей, які стали жертвами російського тероризму.

“Важко відкривати пам’ятники загиблим, особливо якщо ці загиблі – діти. Тому що діти мають жити. Я згадую зараз фото, яке облетіло всі ЗМІ: тато, який тримає за руку загиблого на зупинці сина. Це було в Харкові після чергового російського обстрілу. Таке неможливо забути. І неможливо з цим змиритися. Батьки тримають своїх дітей за руку, коли вони роблять перші кроки, коли вперше ведуть до садочка, до школи. Найстрашніше, що можна собі уявити, − тримати руку загиблої дитини. Так просто не має бути. Діти мають жити!”, – сказала на відкритті монумента дружина Президента Олена Зеленська.