Медики та Церква нагадують про ризик масових купань на Водохреще
Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, в тому числі, які перенесли інфаркт або інсульт, не варто купатися взимку, вважає лікар-терапевт Людмила Лапа.
Також тим, хто страждає від хронічних захворювань, рекомендують утриматися від дотримання традиції.
Лікар Євген Тімаков пояснив, що під час занурення можуть відбутися різкі спазми судин, які загрожують запамороченням, різкими стрибками тиску.
"Треба чітко розуміти перед купанням, що немає застуди, нежиті, хворого горла. У разі їх наявності не потрібно намагатися оздоровитися, оздоровлення не вийде, а буде тільки з точністю навпаки", – додала Лапа.
Лікар зазначила, що тим, хто збирається занурюватися, варто підготуватися: взяти з собою рушник, щоб після виходу з води швидко розтертися, надіти вільний одяг, щоб він не прилип до вологого тіла.
У Православній Церкві України зауважили, що пірнання в ополонку – не давній звичай.
За спостереженнями масові пірнання у воду на свято Богоявлення фактично з‘явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Отже, цей звичай в Україні має новітнє, а не старовинне, походження.
Про те, що пірнання не оновлює людину наголосив і Глава УГКЦ Патріарх Святослав.
Також у Церквах нагадали, що абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи. Яким чином їх можна «змити»?
Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає. Дорога до вічного блаженного життя та рятунок лежить виключно через щире каяття у гріхах, молитву та любов до Бога і до наших ближніх. Звільнити душу від гріха може лише Господь, бачачи ваше щире покаяння та участь в Таїнствах Сповіді й Причастя.
Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір кожного. Але закликає не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього.
Хто вирішив пірнати – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі «за» і «проти»: стан здоров'я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії.