Мер Умані вказав на важливість завершення будівництва синагоги

На пресконференції 17 липня мер Умані Олександр Цебрій наголосив на важливості здачі в експлуатацію синагоги, яка знаходиться на території міста, де проживають хасиди.

Про це повідомляє "Прочерк" з плсиланням на "Jewish News".

Мер Умані вказав на важливість завершення будівництва синагоги - фото 53669

 

На думку міського голови, синагогу вже давно потрібно було добудувати і ввести в експлуатацію.

– Є на території паломництва синагога, велика синагога, яку не можуть добудувати вже впродовж 15 або скількох там років. Чому її не добудували? Її постійно не хочуть здати в експлуатацію, – сказав Олександр Цебрій. – До речі, її здати в експлуатацію можна тільки на рівні держави, в Києві. Але ніхто не хоче цього робити... Її потрібно було добудувати, здати, і це було б безпечне місце...

Мер також зазначив, що разом з Фондом імені Рабі Нахмана влада міста розв’язує питання зонування території, де живуть хасиди. Крім цього, очільник Уманської міської ради закликав хасидів узаконювати свою власність і будови в зоні паломництва.

Під час цієї самої пресконференції Олександр Цебрій публічно спростував наявність антисемітизму в його заяві щодо можливості обмеження цьогорічного паломництва хасидів, а також підтвердив, що остаточного рішення з цього питання ще немає.

Нагадаємо, раніше мер Умані Олександр Цебрій заявив, що через ситуацію з розповсюдженням коронавірусу цьогорічне паломництво хасидів до могили цадика Нахмана в Умані може бути скасовано. Мер наголосив, що не впевнений, що хасиди будуть здорові й будуть дотримуватися всіх заходів безпеки. У Фонді імені Рабі Нахмана заявили, що мер розпалює міжнаціональний конфлікт напередодні виборів. Натомість, в Об'єднаній єврейській громаді України заявили що цей фонд не відображає позиції всієї єврейської громади і закликали не загострювати ситуацію.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 17 липня, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що уряд всебічно розгляне питання щодо можливості приїзду цієї осені прочан-хасидів на святкування юдейського Нового року – Рош-га-Шана і ухвалить зважене рішення. «Стосовно міста Умань у нас ще є час», – сказав Шмигаль.