Ми підтримували найруйнівнішу силу всередині України, – архимандрит УПЦ МП

01 квітня, 10:26
Православні
Ми підтримували найруйнівнішу силу всередині України, – архимандрит УПЦ МП - фото 1
УПЦ МП підтримувала Януковича за його тісні зв’язки з Росією. Ймовірно це найбільше злодіяння проти України за останні 30 років. Про це каже архимандрит УПЦ МП із Сумщини Серафим (Панкратов).

Його слова передає ДФУ з посиланням на ethos.org.ua

“Наш єпископат і більшість вірних нашої Церкви довгі роки підтримували найруйнівнішу в нашій країні силу, напевно, найбільше внутрішнє злодіяння щодо нашого народу і нашої країни за останні 30 років. Тих, хто створив у нашій країні систему вертикальної корупції. Корупція, звичайно, супроводжує будь-яку державу, Україна не була винятком. Але корупція від корупції відрізняється. Тільки донецькому клану вдалося перетворити всю державу, на всіх рівнях, на систему несправедливого віджиму грошей, навряд чи у світі набереться хоча б десяток країн із такою системою”, – сказав архимандрит.

Він додав, що більшість вірних УПЦ МП виступили на підтримку зла, виправдовували його та протиставили себе тим, хто проти цього зла боровся. А Януковича, який перетворив Україну на тотальну корупційну схему з вживанням насильства та відбиранням майна, не лише підтримували більшість єрархів і священства та вірян Московського Патріархату в Україні, а й сміли порівнювати його з Розсудливим розбійником.

“Хто і коли чув покаяння Януковича, не кажучи вже про подвиг віри? Явним божевіллям було підтримувати таку людину і повстати проти більшості наших співгромадян, які, звичайно ж, не за перемогу Ющенка насамперед боролися (мирно!), але проти Януковича і тією руйнівною для країни силою, яка стояла за нею. І чому підтримували? По-перше, тому що він православний, а по-друге, тому що він за тісний тандем із Росією. Православний? А якщо диявол раптом у храмі на службі постоїть, гроші Церкві пожертвує та недбало перехреститься, він теж буде православний?”, – зазначив архимандрит.

Архимандрит Серафим (Панкратов), клірик Сумської єпархії УПЦ МП, настоятель храму с. Журавне Охтирського благочиння. Один з авторів звернення духовенства УПЦ МП щодо припинення поминання за богослужіннями Патріарха Московського Кіріла і проголошення автокефалії.