Миколаївський костел у Києві починають ремонтувати

07.12.2021, 12:05
Культура
Миколаївський костел у Києві починають ремонтувати - фото 1
Протягом декількох місяців у Києві можуть відреставрувати Миколаївський костел. Виконавцем протиаварійних робіт виступить ТОВ "Укрспецреставрація".

Тепер переговорна процедура позаду, тож Національний будинок органної та камерної музики уклав договір з підрядником. УКРСПЕЦРЕСТАВРАЦІЯ одразу приступає до виконання робіт.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, орієнтовно тривалість реставраційних робіт складе грудень 2021 – січень 2022 року. Оціночна вартість ліквідації наслідків пожежі становить 19,5 мільйона гривень.

"УКРСПЕЦРЕСТАВРАЦІЯ одразу приступає до виконання робіт. Зокрема, наступних:

— Укріплення віконних конструкцій.

— Ремонт підлоги.

— Очистка та утилізація сажі.

— Ремонт системи опалення.

— Ремонт системи електропостачання та освітлення.

— Ремонт системи пожежогасіння.

— Встановлення захисних сіток та демонтаж навісних аварійних елементів.

Фінансування відбуватиметься за рахунок зібраних благодійних коштів на порятунок костелу", - повідомив Ткаченко.

Завдяки реальній взаємодії робочої групи по порятунку Костелу Святого Миколая при Міністерстві культури та інформаційної політики, куди увійшли представники МКІП, Держмистецтв, римо-католицької громади, представників бізнесу, Національного будинку органної і камерної музики України, за словами міністра, вдалось організувати ефективну покрокову комунікацію та контроль за витрачанням коштів благодійників у відповідності до українського законодавства.

"Вірю, що до 1 червня 2022 року, дати передачі костелу в користування парафії св. Миколая, ми завершимо не тільки протиаварійні, а й реставраційні роботи", - написав Ткаченко.

Нагадаємо, пожежа знищила частину костелу св. Миколи в Києві.