• Головна
  • Новини
  • Православні
  • ПЦУ
  • Митрополит Епіфаній у Чернігові: "Це місто за збереження своєї свободи заплатило страшну ціну сотень життів, великих руйнувань і страждань"...

Митрополит Епіфаній у Чернігові: "Це місто за збереження своєї свободи заплатило страшну ціну сотень життів, великих руйнувань і страждань"

11 квітня, 15:10
Православні
Митрополит Епіфаній у Чернігові: "Це місто за збереження своєї свободи заплатило страшну ціну сотень життів, великих руйнувань і страждань" - фото 1
Предстяотель ПЦУ 10 квітня відвідав Чернігів, щоби розділити з вірними радість спільної молитви та богослужіння після страшних тижнів облоги російськими військами. Разом із єпископами він провів богослужіння в Катерининській церкві в Чернігові.

"Сьогодні я приїхав до Чернігова, щоби розділити тут з вами радість спільної молитви та богослужіння. Після страшних тижнів облоги російськими військами, щоденних обстрілів та бомбардувань, які ви пережили, до цього давнього і славного міста і до всього Сіверського краю повертається якщо ще не остаточний мир, – бо озлоблений і підступний ворог залишається близько – то свобода.

Чернігів за збереження своєї свободи заплатив страшну ціну сотень забраних російськими душогубами життів, ціну великих руйнувань і страждання. Але перемога ваша, перемога захисників Чернігова та його мешканців, які мужньо відстояли це княже і козацьке місто, врятувала значно більше життів, зупинила навалу ворожої орди в її русі до столиці, зламала кремлівський план швидкого знищення нашої державності.

Ворог готував і Чернігову, і Києву, і досі готує для всього українського народу долю Маріуполя, долю Бучі, долю Ягідного і Новоселівки та інших міст, містечок і сіл нашої Батьківщини, куди він увійшов.

Бачачи ті страждання, руйнування, звіряче насильство і ширення смерті, які Росія несе до кожного куточка України, до якого ще здатна дотягнутися, ми ще краще розуміємо, що лише боротьба з агресором, вигнання його з нашої землі здатні принести нам справедливий мир.

Як знак того, що у цій боротьбі з нами, з українським народом, не лише сила зброї, не лише мужність і жертовність наших героїв-захисників, не лише підтримка всіх людей доброї волі, але і сила та милість Божа, ми сприймаємо знамення, явлені в цей страшний час тут, у вашому місті, в цьому храмі.

Господь... з нами у цій боротьбі, адже ми боремося за правду і добро проти демонічного озлоблення і тиранії", - сказав Митрополит Епіфаній.