Митрополит Епіфаній відвідав воїнів у Тернопільській лікарні та заклав наріжний камінь для нового собору ПЦУ

12 вересня, 11:11
Православні
Митрополит Епіфаній відвідав воїнів у Тернопільській лікарні та заклав наріжний камінь для нового собору ПЦУ - фото 1
Перебуваючи з візитом на Тернопільщині Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 11 вересня 2022 року відвідав захисників Батьківщини, які проходять реабілітацію в одній із лікарень міста Тернополя.

За повідомленням пресслужби ПЦУ, Митрополит Епіфаній благословив кожного українського захисника, поспілкувався та підтримав їхній дух. Висловлюючи вдячність за захист Батьківщини, Предстоятель наголосив: «Ми пишаємося вами, що маємо таких новітніх героїв як ви. Завдяки вам ми маємо Україну».

Предстоятель подарував військовослужбовцям Біблії, молитовники та передав гостинці.

Митрополит Епіфаній 11 вересня звершив чин освячення наріжного каменя для будівництва кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, що на вулиці Микулинецькій міста Тернополя.

Спільно з Предстоятелем Православної Церкви України молилися митрополит Львівський Макарій, архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, керуючий єпархією архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архиєпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, міський Голова Тернополя Сергій Надал та віряни.

Після звершення чину освячення Митрополит побажав благословенних успіхів у будівництві майбутнього кафедрального собору.

"Щойно ми звершили закладення наріжного каменя для побудови нового храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Храм, який постане, постане завдяки благословенню Божому, але через наші руки. Бо кожен з нас має можливість долучитися до такої богоугодної і великої справи – побудови храму. Ми закладаємо цей кафедральний собор і згадуємо приснопамятного митрополита Мефодія, який бажав побудувати цей храм. Сьогодні він там, на Небесах, а ми згадуємо його у своїх молитвах, проявляючи до нього любов. Бо саме через молитву ми проявляємо свою любов до тих, які відійшли у вічність. І для них це є важливим. У храмі буде постійно линути молитва і згадуватиметься його ім’я", - сказав очільник ПЦУ.

Митрополит Епіфаній відвідав воїнів у Тернопільській лікарні та заклав наріжний камінь для нового собору ПЦУ - фото 98998

Митрополит Епіфаній 11 вересня також очолив молебень за успішне завершення будівництва кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Костянтина та Єлени міста Тернополя.

Митрополит Епіфаній відвідав воїнів у Тернопільській лікарні та заклав наріжний камінь для нового собору ПЦУ - фото 98999

"Сьогодні ми підносимо молитви біля храму, який будується, з проханням до Бога, щоби Господь допомагав і сприяв до швидкого завершення цього будівництва. Ми віримо, що Господь благодіє в нашому житті й бачимо на побудові цього храму. Бо без милості Божої і Його допомоги ми, грішні, власними силами не могли б звершувати таку величну справу як побудову храму, дому Божого", – наголосив Митрополит Епіфаній.