Митрополит Епіфаній здійснив візит на Рівненщину (оновлено)

25 червня, 15:22
Православні
Митрополит Епіфаній здійснив візит на Рівненщину (оновлено) - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 24 червня 2022 року прибув на Рівненщину. При в’їзді до Рівного Предстоятеля помісної Української Православної Церкви зустрів архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон та духовенство єпархії.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, Предстоятель Православної Церкви України цього ж дня у співслужінні архиєпископа Іларіона та духовенства Рівненської єпархії звершив заупокійну літію біля могил митрополита Даниїла (Чокалюка) та Василя Червонія, багатолітнього старости кафедрального собору єпархії.

Владика Даниїл (Чокалюк) відомий своїм значним внеском у розбудову й утвердження Української Православної Церкви, він був церковним діячем. Митрополит Епіфаній помолився за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Предстоятель Православної Церкви України після богослужіння благословив волонтерів, які при недільній школі Покровського собору плетуть маскувальні сітки та передають їх для захисників Батьківщини. Митрополит Епіфаній побажав волонтерам сил та наснаги для праці, а всьому нашому українському народу – перемоги над агресором.

25 черавня Предстоятель ПЦУ освятив іконостас та очолив Літургію в храмі на честь святих апостолів Петра і Павла в м. Квасилів. Під час богослужіння також молилися Рівненський міський голова Олександр Третяк, секретар міської ради Віктор Шакирзян та численна кількість вірян.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів. Також Митрополит Епіфаній возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Наприкінці богослужіння Предстоятель привітав громаду з освяченням іконостасу та побажав Божого благословіння, сили та наснаги для подальшої праці.

«Нехай Господь і надалі надихає вашу громаду, щоби ми знову зустрічалися з нагоди таких прекрасних подій. Господь дає нам сили, Він благословляє нас, коли ми є ревними, коли проявляємо свою віру і йдемо шляхом правди, а цей шлях завжди важкий і тернистий. Але коли ми досягаємо певної мети, то бачимо, що не марно трудилися, молилися і торували цей шлях. І сьогодні з Євангелія ми чули, що Господь говорить до кожного із нас: «Хто просить, тому дається і хто стукає, тому відчиняють». Тому потрібно бути всім нам і надалі наполегливими, відповідальними і мудрими», – сказав Митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній здійснив візит на Рівненщину (оновлено) - фото 95528

Також Предстоятель помісної Української Православної Церкви підтримав вірян у час випробувань війною з боку Росії.

«У цей особливий час випробувань страшною війною, яка повсякденно забирає наших кращих синів і дочок, треба боротися, щоби запанувала правда. Ми не прагнемо чужого, але будемо до кінця захищати свою Богом дану українську землю. Зараз ми боремося не тільки за наше майбутнє, не тільки за майбутнє української держави, а ми боремося і за Європу, боремося за ті цінності, які властиві кожному із нас. Ми прагнемо жити у вільній, незалежній українській державі. Тому ми неодмінно подолаємо агресора, пройдемо ці випробування і станемо ще сильнішими», – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Митрополит Епіфаній також відвідав храм на честь преподобного Серафима Саровського, що у селищі Млинів, та звершив молебень за Україну. Громада храму разом із настоятелем нещодавно приєдналася до Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній здійснив візит на Рівненщину (оновлено) - фото 95529