• Головна
  • Новини
  • Митрополит Епіфаній запевнив, що ПЦУ ніколи не перетвориться на модель РПЦ...

Митрополит Епіфаній запевнив, що ПЦУ ніколи не перетвориться на модель РПЦ

18.02.2019, 09:27
Держава не має втручатися у справи Церкви, а Церква не втручатиметься у справи Української Держави

Православна Церква України і надалі буде повністю незалежною від держави, тож загрози перетворення її на модель Російської Православної Церкви немає. Про таке заявив митрополит Київський та всієї України Епіфаній під час візиту на Буковину, передає "Укрінформ".

"В цих історичних процесах, які зараз відбуваються в українському Православ'ї, українська держава в особі Президента й інших керівників зробила дуже багато. Ми спільними зусиллями – церква і держава – досягли цього успіху: отримали Томос про автокефалію української Православної Церкви. Але Українська Церква надалі буде незалежною. Тобто, держава не повинна втручатися у справи Церкви, а Церква не буде втручатися у справи Української Держави", – наголосив голова ПЦУ.

Він також пояснив, чому Українська Церква не слідуватиме моделі РПЦ, де Церква і держава працюють як єдиний механізм.

"Та модель, яка зараз є в Російській державі, є неприйнятною для Української Церкви. Українська Церква завжди покладалася і буде покладатися на український народ , бо український народ завжди підтримував і буде підтримувати єдину помісну Українську Православну Церкву. Тому в майбутньому я не бачу загрози такого єднання, яке зараз має Російська православна церква з Російською державою", – відзначив Епіфаній.