• Головна
  • Новини
  • Митрополит Макарій відмовився від пропозиції Андрія Садового...

Митрополит Макарій відмовився від пропозиції Андрія Садового

13.01.2019, 09:33
Митрополит Макарій відмовився від пропозиції Андрія Садового - фото 1
Екс-предстоятелеь УАПЦ Макарій (Малетич) відмовився від пропозиції мера Львова Андрія Садового отримати звання почесного громадяна Львова. Про це повідомляє сайт Львівської єпархії.

Екс-предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) відмовився від пропозиції мера Львова Андрія Садового отримати звання почесного громадянина Львова. Про це повідомляє сайт Львівської єпархії.

Свою відмову митрополит Макарій мотивує тим, що це звання йому пропонують отримати разом із почесним Патріархом Філаретом, а екс-очільник Київського Патріархату, вважає владика Макарій, проявляє непокору Вселенському Патріархату.

Як повідомляє сайт єпархії, саме через цю непокору ні владики Філарета, ні митрополита Макарія не було у Константинополі на урочистостях, пов’язаних з наданням Томосу ПЦУ.

«Проте, на цій знаковій події для християн України не були присутні колишні глави УАПЦ та УПЦ КП - Митрополит Макарій та Митрополит Філарет.

Митрополит Макарій пояснив свою відсутність у Константинополі через непокору колишнього Патріарха УПЦ КП, а сьогодні Митрополита ПЦУ Філарета, який не бажає прийняти визаний Вселенською Патріярхією митрополичий устрій Православної Церкви в Україні. Саме небажання зняти патріярший куколь і стало причиною відсутності архиєреїв 6 січня у Константинополі», – повідомляє сайт.

На думку Митрополита Макарія, кожний свідомий українець, зокрема священик і єпископ, був зобов'язаний 15 грудня взяти участь у створенні Православної Церкви в Україні.

«Такі речі потрібно робити свідомо і не чекати державної нагороди, бо найбільша вдячність є від наших молільників на небесах, що життя своє поклали задля цієї мети, яка офіційно завершилася 6 січня 2019 року у Константинополі у патріяршій церкві св. Георгія Побідоносця на Фанарі», - передає сайт єпархії слова екс-очільника УАПЦ.

Нагадаємо, 5 січня мер Львова Андрій Садовий виступив з ініціативою присвоєння звання почесних громадян Львова почесному Патріархові Філарету та екс-главі УАПЦ. Про це Садовий написав у себе на Фейсбуці.

«Мої думки зараз про тих, кого немає на численних урочистих фотографіях зі Стамбула. Патріарх Філарет та Митрополит Макарій своїм життям показали, що за власні переконання варто боротись до кінця, яким би сильним не був спротив.

В травні на День міста ми традиційно надаємо звання почесних громадян Львова. Цього року виступлю з ініціативою надання цього статусу», – напиcав мер Львова.