• Головна
  • Новини
  • Митрополит Павел (Лебідь) просить Патріарха Кирила «застосувати стягнення» до свого оточення за розповсюдження наклепу на Собор УПЦ (МП)...

Митрополит Павел (Лебідь) просить Патріарха Кирила «застосувати стягнення» до свого оточення за розповсюдження наклепу на Собор УПЦ (МП)

19.07.2011, 13:54
Митрополит Павел (Лебідь) просить Патріарха Кирила «застосувати стягнення» до свого оточення за розповсюдження наклепу на Собор УПЦ (МП) - фото 1

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ (МП) Павел (Лебідь), намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, звернувся до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила у зв'язку з «роздуванням» особами з найближчого оточення Патріарха тенденційної, неправдивої інформації, пов'язаної з проведенням помісного Собору УПЦ 8 липня.

Павел_(Лебедь).jpgМитрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ (МП) Павел (Лебідь), намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, звернувся до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила у зв'язку з «роздуванням» особами з найближчого оточення Патріарха тенденційної, неправдивої інформації, пов'язаної з проведенням помісного Собору УПЦ 8 липня.

Як повідомляє Релігія в Україні, в інтерв'ю газеті «2000» митрополит Павел повідомив, що Собор УПЦ «затвердив статут, прийнятий в 2007 році й за яким ми живемо і сьогодні». Більш того, зазначив владика, цей Статут УПЦ затверджений ще на помісному Соборі РПЦ 2009 р., коли були затверджені всі прийняті за міжсоборний період закони, у тому числі й УПЦ. Таким чином, Статут УПЦ в редакції 2007 р. вже схвалений Патріархом, «а ми затвердили лише для того, щоб ніхто не сказав, що Українська Церква його не затвердила", - сказав митрополит Павел.

Проте, за словами владики Павла, є особи, які і ці події неправильно трактують, «роздувають» наклепницьку інформацію, «вносячи збентеження в серця віруючих»:

«У зв'язку з цим необхідно, щоб Патріарх Кирил застосував стягнення до тих людей, які поширили неправду, - таких як, наприклад, о. Микола Балашов (заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату), диякон Кураєв (член Синодальної богословської комісії РПЦ). Я вже розмовляв про це з митрополитом Іларіоном (головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату). Адже Собор не порушив жодного пункту церковних канонів, ми живемо в єдності з Російською Православною Церквою, яка об'єднує Росію, Україну, Білорусь, Молдову та Латвію».

Як зазначив владика Павел, «догмати і віровчення у нас єдині, але живемо ми за законами наших країн, і це треба враховувати, не даючи дурним думкам розхитувати уми людей, які ще не утвердилися у вірі».

На Соборі були також затверджені три нові постійні члени Синоду. На думку митрополита Павла, порушення тут теж немає, тому що «Синод їх лише обрав», а вже затвердив найвищий орган УПЦ - помісний Собор, рішення якого в УПЦ не оспорюються.