Митрополит УПЦ МП відправив заупокійну літію за загиблими у Бабиному Яру

28 вересня, 10:00
Суспільство
Митрополит УПЦ МП відправив заупокійну літію за загиблими у Бабиному Яру - фото 1
З нагоди 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру, 27 вересня, керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній звершив заупокійну літію за загиблими у цій страшній трагедії.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Богослужіння було звершено біля поклінного хреста у Бабиному Яру, що розташований поряд з храмом Моспатріархату Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

Після літії священнослужителі поклали квіти до поклінного хреста.

«У ці дні виповнюється 80 років з того часу, коли це місце стало відомим як місце розстрілу людей за національною та іншими ознаками. Наш святий обов’язок – молитися, щоб Господь простив усі гріхи тим людям, які тут опинилися. Ми знаємо, що тоді наприкінці вересня було розстріляно близько 100 тис. осіб, серед яких були військовополонені, просто кияни та 35 тис. євреїв», – зазначив митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ підкреслив, що позбавляючи життя людей, які не відповідають чиїмось політичним, соціальним чи національним упередженням, людина втрачає образ і подобу Божу.

«Це жахлива сторінка історії людства, вбивати людей нікому не дозволено», – наголосив владика.

Настоятель храму ікони «Всіх скорботних Радість» у Бабиному Яру протоєрей Сергій Темник розповів про подвиг архимандрита Олександра Вишнякова, який рятував євреїв від розстрілів, і був жорстоко вбитий у Бабиному Яру.

«Недалеко від цього місця був по-звірячому вбитий Олександр Вишняков. Його викликали у гестапо за звинуваченням у діяльності проти фашистів і дали 3 дні, щоб він одумався. Перебуваючи у катівнях гестапо, він викривав поліцаїв і закликав до покаяння. І тоді його привели на це місце, облили бензином, підпалили, розіп’яли на хресті колючим дротом і кинули вниз. Цей чоловік хрестив безліч євреїв, давав їм посвідчення, що вони хрещені, що вони не юдеї, рятував тисячі людей. Це була дуже мужня людина», – поділився отець Сергій.

Настоятель храму у Бабиному Яру нагадав, що страшна історія масових розстрілів нагадує сучасним поколінням, як важливо зберігати мир: в серці, в суспільстві та в країні.

Митрополит Антоній закликав до молитви за всіх загиблих у роки війни і нагадав, що страшні події Бабиного Яру повинні стати повчанням для майбутніх поколінь, «щоб ніякі ідеології не стали причиною ненависті, чвар і страшних воєн».