Молитва Церкви

25.07.2012, 16:45
Молитва Церкви - фото 1

Молитва нашої Церкви – поділена; проказуючи її разом, більшість молільників стоїть «за себе»… духовенство і вірні по різні боки іконостасу не лише фізично, а й ментально. Така дійсність. Як повернутися до прославлення Бога «єдиним серцем і устами»? Ми спробували глибше зазирнути у сьогоднішній стан і накреслити варіанти майбутнього.

Pat_4.jpgМолитва нашої Церкви – поділена; проказуючи її разом, більшість молільників стоїть «за себе»… духовенство і вірні по різні боки іконостасу не лише фізично, а й ментально. Така дійсність. Як повернутися до прославлення Бога «єдиним серцем і устами»? Ми спробували глибше зазирнути у сьогоднішній стан і накреслити варіанти майбутнього.

Читайте у «Патріярхаті» №4 (2012):

 

ТЕМА ЧИСЛА

Богослужіння – це найважливіше, що є в житті Церкви

Пріоритети роботи Патріаршої літургійної комісії, слабка «літургійну свідомість» греко-католиків, мова богослужінь, зв'язок спільної та особистої молитви – інтерв’ю з Головою Комісії владикою Венедиктом (Алексійчуком).

Чим є Літургія для вірян?

Кілька коротких речень від сімнадцяти абсолютно різних віком, статтю і статусом людей про їхнє розуміння Літургії.

Літургія Церкви і молитва вірних

Молитовні книги – одні для мирян, інші – для духовенства… Чому молитва сьогодні перестала бути «спільною справою» і чому поширилися «паралітургійні» богослужіння? З чого починати входження у добове коло церковної молитви – про це говорить д-р літургійного богослов’я Василь Рудейко.

Божественна Літургія: (дуже) особисті роздуми

Сміливі думки Тараса Тима, богослова, викладача УКУ, про Євхаристійну молитву Церкви: Служба Божа – лише в неділі і свята, відхід від «Євхаристійної монокультури» та повернення до Вечірні. Утрені, Часів; святкування, а не відправлення… «В духовному житті існує закон зв’язку між приготуванням і звершенням: що глибше приготування, то повніше звершення. І роль щоденних, неєвхаристійних богослужінь полягає якраз у тому, щоб бути належним приготуванням Церкви до життя Євхаристією. Без них наша участь у Євхаристії ризикує стати мілкою, буденною, навіть «зухвалою» з огляду на природну неготовність кожної людини до щоденного «сходження на вершину», якою є таїнство Євхаристії».

 «Саме Псалтир міг би стати своєрідним «Часословом для мирян», і в цьому немає нічого нового, оскільки таким він був і у духовній історії України», – вважає священик Олег Гірник. Як цього досягти? Аргументи і поради у статті Псалмодія як культура присутності.

 

ЦЕРКВА І СУСПІЛЬСТВО

Євро 2012: не лише футбол. Мар’яна Карапінка – про ставлення Глав Церков до спортивних змагань і про українців, які відкрили для себе європейців «веселих, галасливих, відкритих» і разом з тим – ощадливих…

 

ЮВІЛЕЇ

Пам’яті Патріарха Йоcипa Cліпого

Дуже теплі, можна сказати «домашні» спогади про Патріарха Сліпого Мaрічки Гaлaбурди-Чигрин, яка працювала у канцелярії Блаженнішого у 1973-1974 роках. «Писати треба правду, а не займатися пропагандою... щоб ви так не писали»…

 

ПОРТРЕТИ

Зберегти Церкву. Отець Василь Гриник – головна постать УГКЦ в повоєнній Польщі. Священик Роман Стороняк знайомить нас із постаттю о. Василя Гриника, що у комуністичній Польщі робив можливе і неможливе, аби втримати українську паству при Христі. Цього року – 35-та річниця з дня його смерті. Спогад про о. Гриника – приклад відваги, ініціативності та вірності, приклад, який показує, наскільки одна людина є важливою для життя цілої спільноти.

 

НАША ІСТОРІЯ

У продовженні поунійної історії Русі – короткий період намагань польського короля Владислава IV звести до мінімуму протистояння (іноді й криваві) православних та уніатів. Як все відбувалося – розповідає Віктор Заславський у матеріалі Заспокоєння, що не принесло спокою.

 

СХІДНІ ЦЕРКВИ

Угорська Греко-Католицька Церква

Тисячолітня боротьба за «виживання» східного обряду в Угорщині. Коротко про основні віхи від Анатолія Бабинського.

 

Єпархія Покуття, Гуцульщини і Буковини

Цього літа – освячення новозбудованого катедрального храму Коломийсько-Чернівецької єпархії, тому рубрика єпархія знайомитиме читача саме з цією адміністративною одиницею УГКЦ. На черзі – єпархія Перемисько-Варшавська.

 

…І на завершення номеру – уривок інтерв’ю з Блаженнішим Мирославом Іваном Любачівським. Рік 1987…

 

Запрошуємо до передплати через Укрпошту (передплатний індекс 90827), а також безпосередньо через редакцію:

ПАТРІЯРХАТ

пл. Св. Юра, 5

м. Львів, 79000

 

Лідія Мідик – заступник головного редактора (Львів)

тел. (032) 247-40-56

e-mail: [email protected]

 

Для передплатників зі США, Канади та Країн Західної Європи:

Чек про оплату (25 $ на рік) з адресою надсилати:

 

THE PATRIARHATE

P.O.Box 285, Cooper Station

New York, NY 10276

 

Світлана Махно – Адміністратор журналу «Патріярхат»

Українське Патріярхальне Товариство у США

718-667-1670 // e-mail: [email protected]