Молитву за Україну в межах молитовної ініціативи католиків Європи провели у Німеччині

17 вересня, 09:13
Україна і світ
Молитву за Україну в межах молитовної ініціативи католиків Європи провели у Німеччині - фото 1
У середу, 14 вересня, владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, очолив молитву за Україну в каплиці блаженного священномученика Петра Вергуна.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Ми, не маючи можливості зупинити це велике зло, ми можемо стояти сьогодні поряд з кожною страждаючою людиною в Україні і виявляти їм наше співчуття, милосердя і солідарність.

Інші почуття — це почуття глибокої віри. Віри в те, що через ці криваві події, Господь пише свою історію, історію Спасіння, що Страсна п’ятниця не буде останньою сторінкою історії нашого народу, так само як вона не стала останньою сторінкою земного життя нашого Спасителя. А після Страсної п’ятниці обов’язково настане світанок Воскресіння...

Ми сьогодні молимося за тих, хто носить в своєму тілі і своїй душі рани цієї жахливої війни. Молимося за наших поранених, за родини загиблих, молимося за душі тих, хто віддав своє життя за волю і незалежність України. Ми молимося за наших захисників і захисниць, які стоять в глибокій вірі, сповнені великої любові до рідної землі, до рідного народу. Вони цю любов не декларують на словах, вони її показують своїми ділами. Перед ними схиляємо голови і їх запевняємо у наших молитвах.

Ми сьогодні молимося за всіх страждаючих, за тих, хто був змушений покинути рідні домівки, хто зараз перебуває під окупацією, хто відчуває на собі болючі погляди, ненависть і зло агресора. Ми линемо думкою і молитвою до казиматів, до підвалів, там де томляться і страждають наші полонені, благаючи, щоб Господь послав їм ангела-визволителя, котрий виведе їх на свободу і поверне до їхніх родин. Ми молимося за всіх, кого діткнуло сьогодні велике горе і просимо у Господа благословення ласки витривання в доброму аж до кінця, щоб серце кожного українця і кожної українки було сповнене любові і Божої благодаті. Щоб до того серця не мали доступу ані ненависть, ані бажання помсти, ніяке зло. Щоб в тому серці започатковувалася наша перемога, перемога воскреслого Христа у нашому народі.

Молимося за нашу землю, за нашу Батьківщину, за нашу державу, за наш народ і його провідників, за його духівників, за кожного брата і за кожну сестру, рідних нам по духу, по крові і плоті. Нехай Господь зішле свою милість і благолать, нехай дарує нашій Батьківщині мир, і благословить нас своїм небесним миром", - сказав у промові на молитві Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдана Дзюрах.

Додамо, 14 вересня 2022 року з ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), в Свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього за григоріанським календарем, по всій Європі католики молилися за мир в Україні.