• Головна
  • Новини
  • Молодь з України впорядкувала греко-католицький цвинтар у Польщі...

Молодь з України впорядкувала греко-католицький цвинтар у Польщі

19.08.2018, 09:22
Учасники ГО «Вирій» з13-15 серпня провели свою десяту експедицію. Цього разу метою поїздки було впорядкування українського греко-католицького цвинтаря в селі Змієвиська Підкарпатського воєводства в Польщі.

Учасники ГО «Вирій» 13-15 серпня провели свою десяту експедицію. Цього разу метою поїздки було впорядкування українського греко-католицького цвинтаря в селі Змієвиська Підкарпатського воєводства в Польщі.

Як інформує сайт ЛМР, експедиція передбачала відновлення надгробних пам’ятників, зокрема зразків унікальної Бруснівської каменярської школи, інвентаризацію цвинтаря і церкви.

Прибирання цвинтаря відбувалося за сприяння місцевої влади — солтисів с. Змієвиська та с. Вільки Зміївської, ґміни Великі Очі, Любачівського староства та воєводського консерватора у Перемишлі Ірени Заяць. Громадська організація «Вирій» висловлює щиру подяку місцевій владі за активну допомогу в праці з впорядкування пам’ятки, доброзичливість та гостинність. Сподівається на подальшу добросусідську співпрацю й спілкування.

Довідка: село Змієвиська розташоване на південному сході Польщі. Перша письмова згадка датована 1450 роком. До 1939-го року в селі проживало 860 мешканців, з яких 810 українців (630 греко-католиків і 180 римо-католиків), 20 поляків, 30 євреїв. Внаслідок так званої «евакуації українського населення до УРСР» у 1944-ому та подальшої операції «Вісла» у 1947 році все українське населення було виселене. У Змієвиськах залишився український цвинтар і дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці будівництва 1770 року.

ГО «Вирій» — міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якого є поширення знань про історію, географію та культуру українських етнічних земель поза межами сучасних кордонів України. Серед відновлених організацією також цвинтарі с. Жуків, с. Князі (історична назва Любича Князі), с. Подемщина, с. Суха Воля, с. Старий Лупків, с.Змієвиська.