• Головна
  • Новини
  • Молодіжні організації УПЦ випрацювали схему залучення й самореалізації молоді у молодіжних проектах...

Молодіжні організації УПЦ випрацювали схему залучення й самореалізації молоді у молодіжних проектах

14.05.2011, 17:59
Молодіжні організації УПЦ випрацювали схему залучення й самореалізації молоді у молодіжних проектах - фото 1
У конференції взяли участь понад 40 представників від 42 єпархій УПЦ України.

UPC.gifexklusiv.gifЗ 11 по 13 травня 2011 року на приватній турбазі в Бориспільському районі (Київська область) відбулася конференція представників молодіжних православних організацій України «Молодість не байдужа», які в рамках волонтерської діяльності займаються роботою з молоддю. Організатором виступив Відділ у справах молоді при Синоді УПЦ на чолі з архbмандритом Іоною з благословення Митрополита Володимира. У конференції взяли участь понад 40 представників від 42 єпархій УПЦ України.

Як повідомила РІСУ Юлія Долматова, головною метою заходу став обмін досвідом і навичками роботи з молоддю від 15 до 20 років: керівники молодіжного служіння ділилися досягненнями в цій сфері, визначали помилки і разом виробляли ефективну схему залучення й самореалізації молоді у всіляких молодіжних проектах. Регіональні учасники конференції поділилися своїми напрацюваннями у сфері залучення в служіння благодійних коштів та проведення інформаційних акцій.

У рамках конференції проводилися тренінги для регіональних представників з надання психологічної допомоги молодим людям, детально розглядалися фінансові сторони волонтерського служінні, відбулися презентації проектів «Молодість небайдужа» і проектів обласних волонтерських організацій.

Своїм досвідом поділилися представники багаточисельного православного скаутського руху. Значна частина конференції була присвячена проблемам тюремного молодіжного руху, піднімалися питання спортивного служіння.

Про спортивний напрямок у молодіжному служінні більш детально розповів голова Першого Сєверодонецького незалежного спортивного фонду та представник спортивного клубу «Скимен» (м. Сєверодонецьк) Валерій Абазін:«Залучаючи молодь до спорту, ми хочемо дати їй альтернативу вулиці, - ділиться він. - Крім здорового способу життя і занять спортом ми намагаємося пропагувати і християнські цінності. Наприклад, у нашому спортивному клубі висять плакати з текстами 50, 90 Псалмів. Нагороджуючи переможців спортивних змагань, крім почесних грамот ми вручаємо призи з християнською символікою: це може бути ікона, хрест. Ми залучаємо молодь до спілкування з духівництвом, відвідування храмів і сповіді, молитов».

Фіналом конференції стала зустріч її учасників із Митрополитом Володимиром у Києво-Печерській Лаврі, під час якої першоієрарх назвав роботу з молоддю «найважливішим сектором у служінні Православної Церкви» та благословив служителів.

Учасники події домовилися про наступну зустріч, яка відбудеться восени цього року. Також було ухвалено рішення зробити конференцію щорічною і проводити її двічі на рік.