• Головна
  • Новини
  • Московський Патріархат розтоптав усі канони і показав, що ним керують з Кремля, - Єленський...

Московський Патріархат розтоптав усі канони і показав, що ним керують з Кремля, - Єленський

13.12.2018, 09:29
Московський Патріархат розтоптав усі канони і показав, що ним керують з Кремля, - Єленський - фото 1
Відмовившись визнавати рішення Вселенського Патріархату, УПЦ МП розтоптала всі канони й показала, що їхню політику диктують з Кремля.

Відмовившись визнавати рішення Вселенського Патріархату, УПЦ МП розтоптала всі канони й показала, що їхню політику диктують з Кремля.

Про це в ефірі ток-шоу "Ситуація" на "Прямому" розповів релігієзнавець, народний депутат від фракції "Народний Фронт" Віктор Єленський.

"Раптом Московський Патріархат оголошує, що все одно не буде їх визнавати. Навіть ціною того, що ми станемо розкольниками для всього світу. Тобто проблема вона звичайно знаходиться в Москві. Москва хоче зберігати цей розкол в Україні, хоче його поглиблювати, хоче його посилювати. За цих умов звичайно, все залежить від мудрості і я сказав би церковної свідомості й вірних новоствореної Церкви, вірніше конституйованої, тому що вона нікуди не зникала і від тих, хто зараз є в Московському Патріархаті. Вселенський Патріарх, його богослови дуже сказати б випукло пояснили Московському Патріархату в якому канонічному стані він зараз знаходиться. Московський Патріархат, який завжди говорив про канонічність, про канони й так далі. Зараз ці канони просто розтоптав і ще раз довів, що його сказати б, політика, яку він здійснює в Україні - це політика, що керується виключно з Кремля", - розповів нардеп.

Також він нагадав, як УПЦ МП закликала молитись за загиблих дітей у Кемерово, однак не дозволила відспівувати хрещеного в УПЦ КП хлопчика.

Нагадаємо, представник Вселенського Патріархату митрополит Галльський Еммануїл прибув до Києва, щоб головувати на Об'єднавчому соборі православних церков у суботу, 15 грудня.