Москва побоюється, що тенденція до залишення юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні посилиться, - Євстратій (Зоря)

13 квітня, 10:34
Православні
Москва побоюється, що тенденція до залишення юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні посилиться, - Євстратій (Зоря) - фото 1
"Російська Православна Церква побоюється, що у свідомості багатьох прихожан і священиків, які все ще належать до Московського Патріархату, зростатиме думка, що Церква, до якої вони належать, є незаконною за церковними канонами, і віра в те, що їхнє становище сумнівне щодо майбутнього, буде збільшуватися.  Відтак, вони побоюються, що тенденція до залишення юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні посилиться", - про це сказав в інтерв‘ю  OrthodoxTime архиєпископ Чернігівський та Ніжинський Євстратій (Зоря).

Переклад інтерв‘ю для OrthodoxTime архиєпископ Євстратій поширив на сторінці у Фейсбук.

За словами владики Євстратія, Російська Православна Церква перешкоджає переходам громад від УПЦ МП до ПЦУ:

"Російська Православна Церква створює низку перешкод у всіх парафіях, які визнають Томос, на всіх етапах процесу - від оголошення парафіяльних зборів до моменту винесення судових рішень. Вони застосовують тиск на державних службовців та священиків, погрози, підкуп, комунікаційну війну. Вони намагаються піднімати галас в ЗМІ, щоби залякувати бажаючих приєднатися до Церкви України.

Однак, хоча і дещо із запізненням, процес триває, коли кілька парафії вирішують приходити до нас щомісяця. Спочатку, коли був наданий Томос про автокефалію, була перша велика хвиля визнань, близько 700 парафій. На даний момент, на мій погляд, збирається нова хвиля парафій, які готові визнати Томос автокефалії. І цей процес буде незабаром".