Мусульмани України 11 серпня святкують Курбан-байрам

10.08.2019, 10:32
11 серпня 2019 року о 8:00 ранку в Ісламському культурному центрі Києва (вул. Дегтярівська, 25а) розпочнеться святкова молитва з нагоди Курбан-байраму (Ід аль-Адха).

11 серпня 2019 року о 8:00 ранку в Ісламському культурному центрі Києва (вул. Дегтярівська, 25а) розпочнеться святкова молитва з нагоди Курбан-байраму (Ід аль-Адха).

Як повідомили РІСУ в Інформаційному відділі Всеукраїнської асоціації «АЛЬРАІД», багато років поспіль мечеть і подвір’я столичного ІКЦ заповнювалися вщент, тому цього разу, щоб у святковій програмі змогли взяти участь усі охочі, подальші заходи відбудуться в парку ім. Пушкіна — недалеко від Ісламського центру столиці.

Святкова програма почнеться о 10:00 і передбачає концерт, ярмарок, частування гостей, стрільбу з лука та інші спортивні змагання.

У святковий день до мечеті столичного ІКЦ завітають близько 4000 мусульман, серед них — іноземці: дипломати, бізнесмени, студенти. Сприяємо журналістам в організації фільмування, спілкування з імамами та вірними. 

Джерела свята можна знайти в Торі, Біблії та Корані — в частині, що описує життя Авраама (Ібрагима): він скорився волі Господа й був ладен дати в жертву улюбленого сина, але Всевишній спинив руку пророка, пославши як жертву ягня. Саме цей ритуал, жертву тварини, відтворюють щороку мусульмани. 

Значення цієї жертви передусім духовне, бо в Корані сказано: «Ні м’ясо, ні кров їхня не доходять до Аллага. До Нього доходить лише ваша богобоязливість!» (22:37). Жертовну худобу заколюють після святкової молитви та проповіді або наступного святкового дня. Столичні мусульмани почнуть заколення цього ж дня, на фермі під Києвом, а роздаватимуть м’ясо в понеділок і вівторок по обіді.

Обов’язкове заколення жертовної тварини — справа сумління кожної родини, якщо вона має таку можливість. Одна родина зі спільним бюджетом зазвичай жертвує однорічного барана чи козу. Однак можна разом придбати дворічного бика чи корову — жертву від семи родин. Третину м’яса лишають у родині, третина — для частування друзів, дальніх родичів і гостей, третину роздають нужденним. Кожна з частин має бути однакова за кількістю м’яса та якістю.

Після спільної святкової молитви в мечетях мусульмани відвідують кладовища, де моляться за померлих, запрошують гостей і частують їх святковими стравами, роздають подарунки дітям. Святкують три-чотири дні.