На Хмельниччині до ПЦУ перейшли 53 парафії з Московського Патріархату

14 квітня, 18:51
Православні
На Хмельниччині до ПЦУ перейшли 53 парафії з Московського Патріархату - фото 1
Про це в ефірі Суспільне.Поділля повідомив речник Хмельницької єпархії Православної Церкви України, архимандрит Даниїл Тарнавський.

Джерело: Укрінформ

«Станом на 12 квітня 53 громади перейшли з Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом, 2 громади перейшли з Української Автокефальної Православної Церкви, які є перереєстровані вже офіційно, і 79 громад з Української Православної Церкви Київського Патріархату і вони вже перереєстровані. Більше 100 громад з Київського Патріархату ще є не перереєстровані», - зазначив Тарнавський.

За словами речника, на Хмельниччині 10 релігійних громад Московського Патріархату подавали позови до суду щодо переходу до ПЦУ. Частина парафій вже пройшла процедуру реєстрації ПЦУ і в близько 5 справах ще тривають суди.

Основні претензії в судових позовах зводяться до того, що обласна державна адміністрація неправомірно провела перереєстрацію громад із Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом до Православної Церкви України.

Як повідомлялося, Верховний суд уперше прийняв рішення про законність виходу релігійної громади села Сутківці на Хмельниччині з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (УПЦ МП) та входження до Православної Церкви України (ПЦУ).