На Кіпрі через 130 років забуття повторно відкрили храм Аполлона

30 січня, 12:02
Світові
На Кіпрі через 130 років забуття повторно відкрили храм Аполлона - фото 1
На Кіпрі виявили сліди святилища Аполлона в стародавньому місті Франгісса, знайдене близько 130 років тому і приблизно в той же період часу всіма забуте.Скарби зі стародавнього храму Аполлона у Франгіссі давно і добре відомі фахівцям.

У музеях вони з'явилися понад століття тому. Зокрема, артефакти з цього святилища виставлені в Лондоні та Торонто. Однак до останнього часу ніхто з вчених не знав точного місцезнаходження цього храму, повідомляє УНІАН.

Вперше святилище виявив в 1885 році німецький археолог Макс Онефальш-Ріхтер.

Археолог сам хотів опублікувати результати дослідження, тому не хотів розкривати інформацію про місце розташування об'єкта до публікації своєї книги. Однак через постійні фінансові проблеми йому довелося зупинити дослідницькі роботи, в результаті точне місце розташування святилища було втрачено. Після смерті археолога 1917 році зберігся лише неповний рукопис.

Перша спроба заново відкрити храм Аполлона була зроблена в 1980-і роки. Але тоді всього лише вдалося ідентифікувати низку артефактів з цього храму.

У жовтні минулого року міжнародна команда археологів провела попередні розкопки в районі Нікосії. Важливим джерелом інформації для нових досліджень став недописаний рукопис Онефальш-Ріхтера.

Основні роботи будуть проведені після зняття обмежень, введених через пандемію нової коронавірусної інфекції.