На Київщині провели перші навчання військових капеланів

06 березня, 10:28
На Київщині провели перші навчання військових капеланів - фото 1
Майже рік як в Україні діє закон про військових капеланів, а тепер перша група військових капеланів проходить спеціальні навчання в умовах, наближених до бойових.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє ТСН.

“На навчальному полігоні на Київщині вишкіл, але за програмою навчань стрілянини і вибухів не буде, а самі курсанти ніколи не триматимуть в руках зброю. Це перший в Україні курс, де офіційно готують капеланів.

Стріляти їм офіційно забороняє церква, міжнародне та українське законодавство, але виживати на полі бою мають вміти”, – йдеться в повідомленні ТСН.

Як зазначається, вони вчать загальноармійські поняття, виконання офіцерських обов’язків, тактичну медицину і види озброєнь.

“Завдання капелана – підтримати дух воїна під час бою, до бою і після. Бути з ним поруч і допомагати йому всіляко”, – каже протоєрей православної Церкви України Костянтин Холодов.

Для більшості з військових священиків такі навчання – формальність, адже на війні дехто від 2014 року. Хоча дотепер капелани працювали при бойових підрозділах як цивільні, на свій страх і ризик, бо їх діяльність ніяк не була унормована законодавчо.

Але в травні минулого року все змінилося, тепер священики мають військову присягу і соціальні гарантії. “Ми кардинально змінили наш підхід до служби військового капеланства. Зараз ми перейшли повністю на стандарти НАТО. Тобто військовий капелан – є офіцером служби. Підписує контракт, і він в однострої з рештою військовослужбовців. Весь рівень соціального захисту, як до військовослужбовця. Наразі в нас йде процес переформатування”, – каже керівник військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.

Перший випуск капеланського курсу – це 30 військових священиків. Вони вже мають офіцерські звання та служать у своїх частинах і підрозділах і лише між тим проходять підготовку. Вже незабаром такі військові капелани мають бути в усіх бойових підрозділах Збройних сили, Нацгвардії та прикордонників.