На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи

17.07.2020, 09:29
Культура
Знахідку виявили через прогнилу підлогу. Ніхто не здогадувався про те, що лежить під підлогою храму.

Джерело: УНІАН

У селі Білокопитове Глухівського району Сумської області під підлогою місцевої церкви виявили людські черепи. Про це на сторінці в Facebook повідомила Оксана Поліщук.

На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи - фото 53597

 

На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи - фото 53593

 

“Цей місяць став місяцем відкриттів. Почалося з того, що в білокопитівській церкві грибок знову з'їв підлогу і довелося все знімати. Ось так випадково і були виявлені дивовижні речі. Так, старожили розповідали, що під храмом був склеп, в якому ховали знатних людей. Коли прийшли більшовики, склеп розбили, гробниці пограбували, а останки повикидали в сусідній яр, де місцеві жителі ночами їх збирали і закопували на місцевому старому цвинтарі. Після розграбування склеп засипали сміттям, землею, мабуть, з нею туди й потрапили кістки", - розповіла жінка.

За її словами, на сьогодні виявили 8 черепів - дитячі та жіночі. Дуже багато кісток і одна розбита гробниця. Є також і сходи, що ведуть під завали, але конструкція небезпечна.

На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи - фото 53594

 

"Знаємо, що під храмом був підземний хід, що вів за село, але його, напевно, не зможемо знайти. Цікаво, що на глибині двох метрів знайшли обгортку від цукерки – бо в часи революції в церкві був "бар" і магазин", - додала вона.

На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи - фото 53595

 

На Сумщині під церквою знайшли дитячі й жіночі черепи - фото 53596