"На теренах України не може існувати антиукраїнська структура", - Депутати Івано-Франківської облради про УПЦ МП

16 вересня, 12:26
Держава
"На теренах України не може існувати антиукраїнська структура", - Депутати Івано-Франківської облради про УПЦ МП - фото 1
16 вересня в Івано-Франківську розпочалася 16 сесія обласної ради.

За ініціативи депутатки від ВО “Свобода” Марії Рудик, депутати прийняли звернення до президента, Верховної Ради і Служби Безпеки України щодо заборони Церкви Московського Патріархату, пише Бліц–Інфо.

Як йдеться у зверненні, для російської федерації Українська Православна Церква Московського Патріархату, як частина Російської Православної Церкви практично є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Діяльність Православної Церкви Московського Патріархату має відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер.

"Представники цієї Церкви всіляко уникають засудження російської агресії проти України і вчиняють колаборантські дії: відкрито співпрацюють з Росією на окупованих територіях, допомагають військовим формуванням агресора, зберігають у храмах зброю. Про це свідчить і те, що духовенство Української Православної Церкви Московського Патріархату ніяких рішень чи заяв щодо засудження російської агресії не прийняло. Діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату підриває територіальну цілісність, соборність та державність України і спрямована на підтримку геноциду українського народу. На теренах України не може існувати антиукраїнська структура ворожої країни, та ще й під час війни", - йдеться у тексті звернення.

Тож депутати Івано-франківської облради вимагають:

  • – прийняти закон України про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату.
  • – ініціювати розслідування діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату, що містить ознаки колабораціонізму, спрямовані проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
  • – повернути українському народу такі українські релігійні святині, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра та Свято-Успенська Святогірська лавра.