На території собору Святої Софії у Стамбулі демонтували музейний знак

16.07.2020, 09:00
Держава
Собор Святої Софії - фото 1
Собор Святої Софії
На території собору Святої Софії у Стамбулі демонтували музейний знак, ведуться роботи з перетворення музею на мечеть.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на CNN Turk.

"Музейний знак Міністерства культури і туризму, розташований біля входу в мечеть Святої Софії, був демонтований сьогодні вранці", - йдеться в повідомленні.

Наразі собор Святої Софії закритий для відвідувачів, всередині ведуться активні роботи з підготовки до здійснення п’ятничного намазу 24 липня.

Святу Софію відвідав голова поліції Стамбула Зафер Акташ. За його словами, до 24 липня буде вжито посилених заходів безпеки.

Нагадаємо, 10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, згідно з яким собор Святої Софії в Стамбулі отримав статус мечеті.
11 липня Євросоюз розкритикував Туреччину за перетворення Собору Святої Софії у Стамбулі на мечеть.
Папа Римський Франциск заявив, що рішення Туреччини, яким собор Святої Софії у Стамбулі було позбавлено статусу музею та перетворено на мечеть, викликає велику скорботу.
Голова Всесвітньої Ради Церков Іоанн Саук написав листа президентові Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану з проханням переглянути рішення про позбавлення Айя-Софії статусу музею.
Мозаїки собору Святої Софії в Стамбулі під час мусульманської молитви будуть покривати завісами або закривати лазерами, заявив у понеділок речник правлячої партії Туреччини після того, як президент Таїп Ердоган перетворив музей у мечеть.