На Волині створюють міські міжконфесійні Ради Церков

20.08.2013, 13:09
На Волині створюють міські міжконфесійні Ради Церков - фото 1
Було також запропоновано через Раду церков спільно допомагати один одному у вирішенні проблем, які є кожній церкві.

Волинь.jpegЗа сприянням місцевої влади у Володимирі-Волинському між священнослужителями різних християнських конфесій відбулась нарада, на якій було запропоновано створити міську Раду церков, аби спільно вирішувати ті чи інші питання міста, пов’язані з духовністю, повідомляє "Релігія в Україні".

25 липня у місті Володимир-Волинський (Волинська обл.) відбулося засідання «круглого столу» на тему «Прийняття християнства на Русі і його роль та значення у розвитку духовності України». Ініціатором та організатором цієї події виступила місцева газета «Володимирський Експрес».

До «круглого столу» вперше були запрошені представники різних християнських конфесій міста від усіх гілок християнства, що присутні в місті. Також на зустріч були запрошені кореспонденти та журналісти місцевих ЗМІ та усі, хто не байдужий до розвитку духовності у місті та державі. Захід  такого формату і спрямування відбувся вперше у Володимирі-Волинському. Тривала зустріч близько трьох годин. 

Так, священик Валерій Скакальський від УПЦ (МП) наголосив, що потрібно боротися нині за єдність християнської віри як духовної цінності. Він також зазначив, що молоде покоління не захоче читати Біблію та черпати звідти цінності, якщо бачитиме негідну поведінку священнослужителів чи іншу негативну інформацію, яку ЗМІ доносять до неутверджених душ. 

Священик Ігор Бігун від УПЦ КП у своїй промові сказав,  що "сьогодні, як і за князя Володимира, ми будемо мати міцну державу, якщо виконаємо те, що виконав він – об’єднав народ у вірі і духовні цінності поклав в основу життя".

Священик Теофіл Штурмак від УГКЦ зазначив, що в ХХ столітті християнську віру почали заміняти на віру у державних вождів, а у ХХІ столітті – вірою у технічний прогрес, гроші і владу. Тому "тільки такий християнин, котрий переживає зустріч з живим Христом, буде якнайкраще виконувати свої обов’язки".

Пастор Леонід Радюк від Церкви євангельських християн-баптистів у своєму виступі зупинився на проблемах молоді. Він заявив, що найбільше священнослужителям сьогодні доводиться переживати за молоде покоління, бо багато молоді відійшли від Бога і Слова Божого не читають.

Пастор Андрій Савін від Церкви християн-адвентистів сьомого дня визначив, що основною і загальною проблемою сучасного християнства є формалізм: "Україна у переважній більшості – це християнська держава і в той же час у нас процвітають корупція та злочинність. І при всьому цьому люди позиціонують себе як християни". Він сказав, що потрібно усім разом підійти до вирішення цієї проблеми, незважаючи на те, що форми поклоніння Богу у всіх різні. 

Наприкінці зустрічі місцевий історик та краєзнавець Петро Заклекта запропонував відродити у місті духовно-краєзнавче товариство св. Володимира, щоб кожного місяця представникам духовенства зустрічатися з громадськістю міста і вирішувати духовні, краєзнавчі, історичні та інші питання. 

На зустрічі було вирішено створити місцеву Раду церков м. Володимира-Волинського, щоб час від часу збиратись і спільно вирішувати ті чи інші питання міста, пов’язані з духовністю. Було також запропоновано через цю Раду церков спільно допомагати один одному у вирішенні проблем, які є кожній церкві.