"Настав час змінити напрямок", - Папа звернувся до екологів

14.12.2020, 16:30
Католики
"Настав час змінити напрямок", - Папа звернувся до екологів - фото 1
Святіший Отець звернувся з відеопосланням до учасників віртуального Саміту щодо кліматичних цілей 2020 (англ. Climate Ambition Summit) із закликом зменшити викиди та вказав на важливу роль освіти та виховання у сприянні цілісній екології.

Саміт щодо кліматичних цілей 2020 (англ. Climate Ambition Summit) відбувся онлайн 12 грудня 2020 р, повідомляє Радіо Ватикану.

Захід, організований з нагоди п'ятої річниці прийняття Паризької угоди, пропонує платформу для урядових та неурядових лідерів, щоб продемонструвати свою прихильність Паризькій угоді та багатосторонньому процесові. Країни мають нагоду представити свою діяльність, спрямовану на розширення «Національно визначених внесків» (англ. Nationally Determined Contribution, NDC), зобов’язання та плани щодо пом’якшення наслідків у середньостроковій та короткостроковій перспективі. Цей захід є також приготуванням до кліматичного саміту COP26 в Ґлазґо (Великобританія), запланованого на листопад 2021 року.

У своєму відеозверненні до учасників саміту Святіший Отець коротко представив внесок Святого Престолу в досягнення мети Паризької угоди, вказуючи на два рівні цього процесу. З одного боку, Держава-Місто Ватикан зобов’язується до 2050 року до нуля зменшити нетто-викиди, посилюючи зусилля, спрямовані на дбання про довкілля, що вже діють кілька років і сприяють раціональному використанню природних ресурсів таких, як вода та електроенергія, енергоефективності, сталому транспортові, відновленню лісів та циркулярній економіці, а також належне розпоряджання відходами.

З іншого боку, Святий Престол, як підкреслив Глава Католицької Церкви, прагне сприяти освіті й вихованню в галузі цілісної екології. «Політичні та технічні заходи, – наголосив він, – повинні поєднуватися з освітньо-виховним процесом, який сприяє культурній моделі розвитку та сталості, зосередженої на братерстві та союзі між людьми та довкіллям». В цьому контексті Папа пригадав про такі ініціативи Католицької Церкви як Глобальний освітньо-виховний пакт, що об’єднала католицькі школи та університети, та Економіка Франциска, завдяки якій молоді економісти, підприємці, фінансові та ділові експерти запроваджують нові шляхи подолання енергетичної бідності, спрямовують увагу національної та міжнародної політики на спільне добро та сприяють сталому виробництву навіть у країнах з низьким рівнем доходу, використовуючи відповідні передові технології.

«Настав час зміни напрямку, – наголосив Святіший Отець на завершення свого послання. – Не крадімо надію на краще майбутнє у нових поколінь!»