• Головна
  • Новини
  • Настоятель самобуду біля Десятинки каже, що ніколи не мав російського громадянства...

Настоятель самобуду біля Десятинки каже, що ніколи не мав російського громадянства

03.05.2018, 10:14
Настоятель самобуду біля Десятинки каже, що ніколи не мав російського громадянства - фото 1
Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці УПЦ (МП) Гедеон назвав фейком заяву депутата Ігоря Луценка про його російське громадянсьво та фальшивий український паспорт.

Настоятель незаконно збудованої біля фундаменту Десятинної церкви в Києві каплиці УПЦ (МП) Гедеон назвав фейком заяву депутата Ігоря Луценка про його російське громадянсьво та фальшивий український паспорт.

Про це він заявив у коментарі Громадському.

«Я хочу сказати, що це все фейк. Так, я маю закордонний паспорт, але ніколи не мав і не маю російського громадянства — це перше», — наголосив Гедеон.

«По-друге, щодо українського паспорта, я хочу сказати, що я народився і виріс в Україні. Потім поїхав звідси, коли ще не було незалежної України, був Радянський Союз. 10 років мене не було в Україні, я повернувся зі штатів і отримав український паспорт, але не через Адміністрацію президента, я туди не звертався, тому вони і не знали про це. Я і мав громадянство українське, просто повторно отримав паспорт», — пояснив настоятель.

Він додав, що 4 місяці тому його викликали на допит до служби безпеки України, де він надав усі документи та пояснив їх походження.

Раніше народний депутат Ігор Луценко з посиланням на відповідь від адміністрації президента заявив, що настоятель каплиці УПЦ (МП) Гедеон є громадянином Росії та має фальшивий український паспорт.

Депутат опублікував копії паспортів Гедеона та відповідь Адміністрації президента.

Раніше у Міністерстві культури заявили, що каплиця УПЦ (МП), яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною і належить Національному музею історії України.

25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського Патріархату. При цьому учасники акції підпалили сміття поблизу дверей каплиці, яке одразу ж загасили.

28 січня суд взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів, яких звинуватили у спробі підпалу монастиря МП. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень. Згодом суд відпустив архітекторів, підозрюваниху підпалі каплиці УПЦ МП, на поруки народних депутатів.

9 лютого постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію щодо знесення каплиці УПЦ (МП0 у Києві.