Некрополь XVI століття з незвичайними похованнями виявили археологи

02.10.2020, 08:30
Культура
Некрополь XVI століття з незвичайними похованнями виявили археологи - фото 1
На Ямалі археологи виявили унікальний могильник XVI століття. На його прикладі фахівці простежили зміну поховальних традицій жителів півночі Західного Сибіру.

Про це інформує Lenta.ua.

Знахідка була зроблена під час вересневих розкопок. Всього археологи виявили чотири могильники, які вважаються проміжною ланкою між пам'ятниками Зелений Яр (VI-XIII століття) і Нюримпосллор (XIX століття) і датуються XV-XVI століттями. Однак увагу фахівців привернув лише один некрополь. Під час його огляду було помічено 16 могильних западин.

Щоб отримати більше відомостей, вчені вирішили розкрити одне поховання. У ньому виявилася дитина віком близько 6-7 років. Померлий лежав на спині, а його ноги вказували напрямок до річки. У могилі також знаходилися залізні черпак і ніж, срібна фольга, ручка від залізного котла і сережка, виконана з тонкого мідного дроту і прикрашена скляною бусиною зеленого кольору.

На голові дитини був надітий мідний котел, що дуже вразило археологів, оскільки в похованнях XIII століття його фрагментами обкладали померлого і створювали лицьові маски, а таке застосування ним раніше бачити не доводилося. Це говорить про те, що похоронні традиції населення півночі Західного Сибіру змінювалися з плином часу.

Могильник розташовується на штучно створеній височині площею 25 × 30 метрів. Йому дали назву Нюримпосллор-2. До розкопок на цьому місці фахівці збираються повернутися в наступному сезоні.