Незвичайні символи знайдено серед руїн середньовічної церкви

26.10.2020, 14:12
Світові
У Великій Британії археологи під час обстеження руїн середньовічної церкви виявили символи, які призначалися для відлякування відьом та інших злих сил.

Малюнки виявили на двох каменях під час обстеження руїн церкви в Сток-Мандевіллі, графство Бакінгемшир, відзначили археологи, інформує НВ.

Незвичайні символи знайдено серед руїн середньовічної церкви - фото 60652

 

Ці позначки, які виглядають як спиці колеса з просвердленим в центрі отвором, були створені, щоб «відігнати злих духів, загнавши їх в нескінченний ланцюжок або лабіринт», — йдеться в заяві керівників проєкту.

Майкл Корт, провідний археолог компанії HS2 Ltd, яка стоїть за залізничним проєктом, сказав, що незвичайне маркування дає «захопливе уявлення про минуле» на місці, яке було «давно втрачено для історії».

Згідно із заявою, церква, яка була присвячена Святій Марії, була побудована близько 1070 року як приватна каплиця для лорда Сток-Мандевілля на території сучасного Бакінгемширу. Будівлю церкви було розширено в 1340-х роках для розміщення місцевих жителів, а потім, зрештою, знесено в 1860-х роках, коли ближче до міста з’явилася нова церква.

Проте під час перших розкопок на цьому місці команда археологів виявила, що багато секцій середньовічної будівлі в гарному стані: стіни збереглися до висоти майже 5 футів (1,5 метра), а підлоги недоторкані.

Обереги від відьом були вирізані на двох різних каменях, один перебував на рівні землі, а інший — вище. За словами археологів, з огляду на розташування каменю на рівні землі, радіальний візерунок навряд чи використовувався як сонячний годинник.

При цьому подібні знаки були виявлені на середньовічних об'єктах по всій Великій Британії, включаючи набір, виявлений торік у вапняковому каньйоні Кресвел-Крегс. Таке маркування зазвичай наносили на каменях біля дверних прорізів, вікон і камінів, щоб відлякати духів.

Однак варто визнати, що старовинні знаки не врятували церкву Святої Марії від остаточного руйнування, хоча самі камені з написами все ще недоторкані.