Нова серія обшуків пройшла у Свідків Єгови в Криму - затриманий один віруючий

09.08.2021, 18:27
Світові
Серія обшуків в будинках свідків Єгови (юридичні особи цієї конфесії заборонені в РФ) пройшла 5 серпня в Армянську - на півночі півострова Крим. Як повідомляє кореспондент Порталу "Credo.Press" з посиланням на джерело в середовищі російських свідків Єгови, 60-річного Олександра Литвинюка затримали і відвезли до Сімферополя. 6 серпня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і близько півночі віруючого доставили додому.

Джерело: Credo.press

За три дні до обшуку старший слідчий слідчого відділу УФСБ Росії по Республіці Крим і місті Севастополю Віталій Власов порушив кримінальні справи за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація екстремістської діяльності) стосовно Олександра Литвинюка і ще одного місцевого віруючого - 48-річного Олександра Дубовенка. Підставою для порушення справ послужили рапорти, що надійшли з прикордонного управління ФСБ. Литвинюка звинувачують в тому, що він «використовував програмне забезпечення для здійснення відеоконференцзв'язку "Zoom "» для «залучення нових членів організації».

Слідчий Лавров пред'явив постанову на обшук, видану Київським райсудом Сімферополя. Правоохоронці вилучили електронні пристрої, особисті записи, правовстановлюючі документи на квартиру і робочі папери Олександра.

Обшуки пройшли в цілому в оселях 8 віруючих з Армянська у віці від 47 до 72 років. Силовики приїжджали на мікроавтобусах і легкових автомобілях без номерних знаків. В одну з квартир вони намагалися проникнути, викликавши представників комунальних служб для перекриття каналізації. У віруючих вилучали електронні пристрої та особисті записи, шукали кошти, особисті нотатки та блокноти з рукописним текстом, в якому є посилання на Біблію. Копій постанов і протоколів вилучення речей правоохоронці не надали.

Крім віруючих з Армянська, вже 10 жителів Криму піддаються кримінальному переслідуванню за приналежність до релігії свідків Єгови. Кримчани Сергій Філатов і Артем Герасимов відбувають реальні терміни в колонії загального режиму через своє віросповідання.

Як відомо, в квітні 2017 року Верховний суд РФ визнав екстремістськими і ліквідував всі 396 релігійних організацій свідків Єгови в Росії.