Нові віяння: РПЦ відзначила 20-річчя відвідин Кім Чен Іром храму в Хабаровську

17 серпня, 15:21
Світові
Нові віяння: РПЦ відзначила 20-річчя відвідин Кім Чен Іром храму в Хабаровську - фото 1
В РПЦ відбулися урочистості з нагоди 20-ї річниці відвідин Кім Чен Іром храму на честь святителя Інокентія Іркутського у Хабаровську.

Про це повідомляє пресслужба Хабаровської єпархії.

На "урочистому мітингу", присвяченому "такій значущій для Хабаровської єпархії події", зібралися почесні гості: митрополит Хабаровський і Приамурський Артемій, заступник Генерального консула КНДР, керівник Хабаровської канцелярії генконсульства КНДР у Владивостоці Кім Чже Чжон, президент Асоціації корейських організацій Далекого Сходу і Сибіру Бейк Ку Сен, духовенство і північнокорейські сім'ї.

"22 серпня 2002 року керівник Північної Кореї Кім Чен Ір з офіційним візитом відвідав Російський Далекий Схід, зокрема місто Хабаровськ. Одним із місць, в якому він побував, став храм святителя Інокентія Іркутського. Краса старовинного Хабаровського храму захопила північнокорейського лідера, а розповідь священників Хабаровської єпархії про православну віру зміцнила його в думці щодо будівництва православного храму в Пхеньяні", – йдеться у повідомленні.

У вітальному слові митрополит Артемій зазначив, що у російського та північнокорейського народів одна моральна платформа: "Ми всі з любов'ю та дружнім ставленням дивимося на корейський народ, який несе нелегку долю боротьби за свою свободу, економічну незалежність, незважаючи на те, що оточені санкціями. Зараз ми самі на собі відчули, що це таке. Я думаю, що наша дружба в цьому плані має міцніти".

Додамо, за Кім Чен Іра в Північної Кореї було встановлено культ особи, що мав напіврелігійний характер. Портрети Кім Чен Іра прикрашали всі громадські установи, а за будь-яку критику в бік керівника карали тюремним терміном у концентраційному таборі.

Засновник КНДР Кім Ір Сен за життя був відомий як «великий вождь» і отримав посмертний титул «вічного президента». Його син Кім Чен Ір мав звання «дорогий вождь». Наступник Кім Чен Іра - його син Кім чен Ин має зараз титул «великий наступник» і є верховним командувачем збройних сил КНДР.

Путін пообіцяв Кім чен Ину розширювати "всеосяжні та конструктивні" двосторонні відносини з КНДР. У липні Москва порушила питання про відправку робітників із КНДР на відновлення Донбасу.