Глава УГКЦ 1 квітня зустрівся зі спільнотою лікарів-християн. Представники Київського осередку Української асоціації лікарів-католиків мали нагоду обговорити з Блаженнішим Святославом, як ділитися досвідом віруючих лікарів, поглиблювати знання в медичній галузі та зцілювати рани війни.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Передовсім Предстоятель засвідчив повагу лікарям та розповів про невід’ємний зв’язок духовності з медициною. Блаженніший Святослав наголосив, що виникнення та розвиток такої спільноти, як Асоціація лікарів-католиків, є особливо на часі, адже у такий важкий період ключовим пріоритетом Церкви та суспільства є зцілення ран війни.
«Перемога України залежить не лише від військового мистецтва чи кількості зброї — перемога України залежить від того, наскільки ми як народ зуміємо справитися з травмами [спричиненими війною — ред.]», — зазначив архиєрей.
На зустрічі були присутні 14 медичних працівників, які мають на меті розвивати осередок та здійснювати своє служіння у світлі Божого слова.
Окрім цього, відбулася презентація діяльності реабілітаційного відділення на базі КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня», де сьогодні працює 25 медичних представників та вже було обслужено близько 70 пацієнтів.
Важливою темою, що прозвучала на зустрічі, була тема медичного капеланства та його розвитку. Блаженніший Святослав зазначив, що бути капеланом і бути медиком сьогодні — великий виклик.
«Дасть Бог, війна завершиться. Якого типу тема буде в центрі уваги всього суспільства? Травма. І тому медики опиняться в центрі уваги суспільства», — наголосив Патріарх.
Своєю чергою, начальник управління медичних кадрів освіти і науки МОЗ України Сергій Убогов зазначив, що саме завдяки Українській Греко-Католицькій Церкві медичне капеланство прийшло в Україну і почало розвиватися. Зокрема, в освітній галузі вже є номенклатура спеціальності «клінічне душпастирство», а «капелан» уже офіційно введений у перелік професій.
Блаженніший Святослав затвердив, що на меті Київського осередку Української асоціації лікарів-католиків є розвиток співпраці, щоб лікарі могли переймати практику духовності, регулярні зустрічі та призначення капелана товариству.