• Головна
  • Проекти
  • Одеські прочани скаржаться прокуратурі на свавілля керівництва міськДАІ...

Одеські прочани скаржаться прокуратурі на свавілля керівництва міськДАІ

04.08.2010, 16:40
За словами прочан Оксани Строганової і Галини Могильницької, які скликали сьогодні прес-конференцію, «якщо повірити поясненням посадовців ДАІ, то віруючі люди по всій Україні наймали собі для виїзду до столиці 28 липня п`яних водіїв автобусів або водіїв без прав».

Парафіяни одеського храму Різдва Христова Української Православної Церкви Київського Патріархату направили прокурору міста Одеси звернення з вимогою перевірити законність дій керівництва Одеського міськуправління ДАІ, яке допустило вночі 28 липня грубе свавілля відносно групи прочан, які мали намір здійснити автобусну поїздку з Одеси до столиці для участі в богослужінні та Хресній ході з нагоди Дня Хрещення Русі.

За словами прочан Оксани Строганової і Галини Могильницької, які скликали сьогодні прес-конференцію, «якщо повірити поясненням посадовців ДАІ, то віруючі люди по всій Україні наймали собі для виїзду до столиці 28 липня п`яних водіїв автобусів або водіїв без прав». Про це інформує УНІАН.

«Принаймні такі звинувачення на адресу перевізників висунуто правоохоронцями, зокрема групою посадовців на чолі із заступником начальника Одеського міськДАІ підполковником Олександром Стариченком», – підкреслила О.Строганова.

Причому вночі 28 червня, за словами Г.Могильницької, «співробітники ДАІ не лише блокували з надуманих приводів виїзд автобусів із міст, як це було в Одесі, але також затримували транспортні засоби з прочанами з Тернополя, Чернівців, Харкова на під`їздах до Києва, про що мені розповідали віруючі, які зуміли все-таки прорватися вранці на богослужіння до столиці».

«Ми відчуваємо почуття подяки до тих правоохоронців, які виконуючи свій службовий обов’язок, перешкоджають скоєнню злочину бандитом або нейтралізують вбивць, – підкреслила Г.Могильницька, – але що відчувають співробітники ДАІ або міліції, коли свідомо йдуть на правопорушення, зневажаючи конституційні права віруючих громадян?»

Причому 28 липня «правоохоронцями» було порушено не лише закріплені в Конституції України права громадян на свободу пересування, - констатували організатори прес-конференції, - але також вимоги статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». І в тій чи іншій мірі ці правопорушення стосуються законних інтересів 16-мільйонної громади віруючих УПЦ КП».

Нагадаємо, в ніч на 28 червня цього року п`ять співробітників ДАІ на чолі із заступником начальника Одеського міського управління ДАІ О.Стариченком заблокували виїзд автобуса з групою віруючих УПЦ КП до Києва для участі в богослужінні й Хресній ході. Підполковник О.Стариченко підійшов до водія автобуса, що під`їхав на вулицю Торгову, і висунув звинувачення, що водій автобуса п`яний, а до віруючих - жінок і чоловіків - співробітники ДАІ у формі й люди в штатському застосовували грубу фізичну силу, щоб не допустити посадку в транспортний засіб.

Настоятель одеського храму Різдва Христова отець Віталій додав, що «саме напередодні зірваної поїздки до столиці співробітники ДАІ також у нього особисто несподівано вилучили водійські права, проте незабаром повернули, не знайшовши, очевидно, ніяких причин до застосування таких заходів впливу. Залишається лише здогадуватися, від кого отримує відомості й вказівки керівництво Одеського міськДАІ, проводячи подібні денні й нічні операції проти мирян і представників духівництва УПЦ КП».

У відділі зв`язків із громадськістю Одеського міськДАІ ніяк не змогли пояснити нічний інцидент на Торговій вулиці: «Нічого про це не знаємо». А заступник начальника облДАІ Ігор Маломуж так прокоментував в інтерв`ю УНІАН зірвану поїздку прочан: «Водій автобуса перебував у нетверезому стані, машина була несправною, була відсутня путівка. У другого водія, який повинен був везти прочан, також не було ні водійського посвідчення, ні медичної довідки».

Вранці в прес-центрі УПЦ КП заявили, що до Київської Патріархії надійшли численні сигнали про різні спроби перешкодити приїзду прочан до столиці на святкування Дня Хрещення Київської Руси-України.