Окупанти завершили слідство щодо кримського імама Февзієва

17 січня, 17:17
Держава
Окупанти завершили слідство щодо кримського імама Февзієва - фото 1
У Криму слідство російських окупантів стосовно релігійного діяча Раїфа Февзієва добігло кінця, його «справу» розглядатиме російський військовий суд.

Про це інформує у Фейсбуці "Кримська солідарність", повідомляє Укрінформ.

«Ліана Февзієва, дружина заарештованого імама Раїфа Февзієва, повідомила «Кримській солідарності», що досудове слідство у справі її чоловіка добігло кінця, а матеріали вже передано до прокуратури. Наразі він утримується в несприятливих умовах СІЗО Сімферополя», - зазначається у повідомленні.

За даними «Кримської солідарності», після розгляду матеріалів у так званій прокуратурі «справу» буде передано до суду і, можливо, за 3-4 тижні Раїфа етапують до Ростова-на-Дону.

Як повідомила дружина заарештованого, Февзієва утримують в СІЗО-1 м. Сімферополя у сирій камері на 20 осіб із 22 співкамерниками. У приміщенні холодно, антисанітарія, присутні таргани, миші. Від підвищеної вологості арештанти хворіють. Самого Раїфа тривалий час непокоїли хвороби шлунка, серця, печінки, підшлункової. Чоловік також перехворів на вірус, що супроводжувався підвищеною температурою. Сьогодні він почувається краще, але має кашель.

41-річний Раїф Февзієв – імам у Сімферопольському районі Криму, активіст, багатодітний батько.

17 серпня 2021 року в тимчасово окупованому Криму після обшуків у будинках кримських татар силовики затримали п'ятьох осіб. У Нахімовському районі Севастополя співробітники ФСБ заарештували активістів Рустема Мурасова та Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському – Заура Абдуллаєва, у Сімферопольському – імама Раїфа Февзієва. Усі заарештовані систематично відвідували політично мотивовані судові процеси, підтримували сім'ї політв'язнів, організовували у своїх селищах масові заходи на підтримку кримських татар, яких переслідує окупаційна влада.

Усім було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

1 вересня 2021 року Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова заявила, що окупанти тримають українського політв'язня, імама Раїфа Февзієва у СІЗО Сімферополя «у нелюдських умовах та під постійним відеоспостереженням».